samsung

her türlü teknolojik alet satan şirket.aklınıza gelebilecek neredeyse her konuya el atmışlardır.(telefon,bilgisayar,televizyon,buzdolabı,bulaşık makinası,kulaklık v.b.) ürünleri kalitelidir, özellikle telefon piyasasını apple ile birlikte domine eder.genel olarak tek sıkıntıları servistir.sorun sizden kaynaklı olmasa bile kullanıcı hatası diyip para istemeyi alışkanlık haline getirmişlerdir.
samsung benim için pişmanlıktır. telefonunu aldım çöp çıktı, buzdolabını aldım yaptığı gürültüyü anlatamam. arkadaşın da söylediği gibi servisleri rezalet. gelip arıza yok der ve üzerine para ister. bir buzdolabı düşünün bütün gece konuşsun. bu adamların teknolojileri budur. belki de biz kendimizi yalnız hissetmeyelim diye, bilinçli olarak böyle üretilmiştir. ne bileyim cep telefonu düşünün sürekli ilgi istesin, yok bana fenalıklar geldi bi hava alalım desin, aç kapa yaptırsın. ikide bir kafam doldu artık desin falan. öyle bir teknoloji. samsung gördüğümde kaçarım net.
her ürünü yaparak tüm pastalardan pay almak istiyor fakat benim imtina ile uzak durmaya çalıştığım firmadır. neden? bütün internet şikayetleri ve çözümsüzlükleri ile dolu durumda. bir kaç modeli hariç telefonları 2 seneyi görmüyor ve fiyatları tepeye oynuyor.(bkz:android alacaksan da samsung alma bari) böyle bir başlık bulamayacaksınız tabi de yazmaktan geri kalmayayım. üst katımda oturan teyzem çamaşır makinesi aldı, en sessiz olma iddiaları için yakın özellikteki makinelerin ciddi miktarda üzerinde ücret ödedi, gel gör ki makineden uzaklaşmak için yatak odamı değiştirmem gerekti ne sessizliğinden bahsettiler acaba? mümkün oldukça benden uzak durmasını istediğim size de böyle yapmanızı tavsiye ettiğim firmadır.
cep telefon için garanti belgesi bir kağıttan ibaret olan firma. eskiden kullandığım samsung 4s telefonun bataryası 4 kez şişti ve 4 seferde de sadece batarya değişimiyle bana geri dönüş yaptılar. üstelik okuduğum bir yazıda, cihazda böyle bir problemin olduğunu kabul etmelerine rağmen. neyse ki yüzümde patlamadan apple ürünlerine geçtim. apple’da en ufak problemde telefonun yenisini de gönderiyorlar.
bir fakir olarak (bkz:vatan bilgisayar)) dan ,j5 modelini satın aldığım güney kore menşeli firma. bütçem 900-1100 arasında idi ben de başladım telefon aramaya tabii benim için en önemli özellik kamerasıydı, alacağım telefonda günlerce aradım taradım mağaza mağaza artık telefon seçimimi yapmam gerekiyordu, fakat amiral gemisi olamayan telefonların hep bir noktası eksik oluyordu tabi babam da sıkılmıştı bu durumdan. oğlum hangi telefonu alacaksın bi karar ver artık gibi konuşmaya başladı benimle, ben de yorulduğum için 900 1110 tl arası gördüğüm ilk telefonu alacaktım, nitekim ben de ilk önce bu arkadaşı gördüm ve aldım .özelliklerine gelecek olursak ekranı gerçekten bu fiyattaki bi telefon için çok iyi amoled ekran parlak ve canlı kamerası da fena sayılmaz arka merası hd video çekimi yapabiliyor ancak cihazın hafızası gerçekten çok büyük bir sıkıntı 8 gb onun dışında arasıra kasma yapabiliyor ve ortalama her gün cihaz hafızası dolu uyarısı alıyorum
çok geniş bir ürün yelpazesine sahiptir, bu sebepten günümüzde neredeyse her evde bu marka telefon, televizyon, bilgisayar, tablet, çevre birimleri, ağ ve modem ürünleri ya da iphone ekran paneli gibi dolaylı bir üründen biri ya da birkaçı bulunmaktadır. np350e7c model laptopunu kullanmaktayım, 4 yıldır çok memnunum.
her ne kadar apple sevmesemde garanti konusunda appledan asagida kalan bir firma. apple çoğu kullanıcı kaynakli hatayi iade alip yeni urun vermesine ragmen samsung çoğu zaman haksız yere dahi kullanıcıya garanti kapsamı dışında diyebiliyor.. o yüzden ki insanlar telefon atışlarını garantinin geçersiz sayılması uğruna tamircilerde daha uyguna yaptırmak zorunda kalabiliyor.
yaptığı güncellemelerle telefonun yavaşladığını düşündüğüm firma. siz siz olun çok gerekli değilse güncelleme yapmayın zaten bir nevi size ulaşıp telefonu eskitebilecekleri bir taktik bu . öte yandan bazı ürünleri çok sağlamdır note 4 -5 gibi. androidin hakkını vermektedirler.
beyaz eşya konusunda beğenmediğim markadır. ama telefon ve televizyon konusunda kendisini aşmış bir firmadır. telefon ürünlerini beğenirim. dayanıklıdırlar. ve aynı zamanda fiyat konusunda insaflıdırlar. samsungdan caymayın derim. samsung markası candır.
güney koreli dünyanın teknoloji devi. bir firma her şeyimi üretir ya. telefon, tv, tablet'ten tutun klima, bulaşık makinesi, küçük ev aletlerine; bilgisayar parçaları, ssd, işlemci'ye kadar...ne ararsan var adamlarda.

bugüne kadar çok sayıda ürününü kullandım. bunlardan biri r620 laptop. hala kullanıyorum. bir başka ürünü galaxy wonder akıllı telefon. 1 yıl öncesine kadar kullanıyordum. artık yavaşladığını hissettiğim için değiştirdim ama nereden baksan 7 yıl kullandım giriş seviye telefonu. bunun dışında samsung s4 mini kullanmışlığım var. hala cayır cayır telefon. sadece bataryasını 2-3 kere yeniledim çünkü 5 sene oldu ve bataryası bitti. biraz yavaş da olsa çalışıyor, iş görüyor.

bunun dışında bulaşık makinesini kullanmıştım. hiç sorun yaşamadım, gayet sorunsuz bir cihaz. yanlış hatırlamıyorsam bilgisayar koltuğunu da kullandım ama hala üretiyorlar mı emin değilim.
  • /
  • 4

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler