samsung galaxy s9

samsung'un s modelleri arasındaki yeni amiral gemisi. önümüzdeki ay içerisinde barselona'da düzenlenecek olan mobil dünya kongresi'nde telefonun tanıtılması bekleniyor. bazı fotoğrafları çıkmış ortaya. cihazın ön tasarımı selfie çekimlerini geliştirmeye odaklandığını doğrular şekilde çift ön kamera kullandığını gösteriyor. iris tarayıcı da göreceğimiz diğer teknoloji arasında yer alacak. dikkati çeken bir başka şeyde tasarım. parmak izi tarayıcısının konumuyla ilgili. parmak izi sensörü artık cihazın arka kamerasının altında yer alacakmış. yani şu demek oluyor s8/s8+ modellerinde olduğu gibi parmak izi okuyucusu kamera lensinin kirlenmesi gibi bir sorunla karşılaşılmaması için kameranın altında olacakmış. qualcomm'un işlemcisi olan snapdragon 845 ile abd ve çin'de satışa sunulacakmış. europe'ya ise samsung'un exynos işlemcileriyle satılacakmış. yeni exynos 9810 işlemcisi olacak ve işlemcide 4 ocak tarihinde tanıtılacak ve telefonun üretimine de başlanmış. tahminimce türkiye fiyatı iphone x'un altında kalmamak için 5 bin küsürat olacaktır.
son 5 modeldir yapıldığı gibi ram miktarı artacak, rom miktarı artacak, işlemci hızı artacak, belki işlemci markası değiştirilecek telefondur.

tabi insanlar bu gelişmeleri anlayabilecek mi?
kesinlikle hayır. değişen hız miktarı zaten belli seviyeden sonra fark edilmeyecek düzeye geliyor. haliyle hiçbir anlam ifade etmiyor kullanıcıya.

bir telefonun en fazla kullanılan yanı kameradır. kamera gelişecek mi?
hayır.

whatsapp, telegram gibi uygulamalar ram yemez. rom yemez. en fazla kullanılan uygulamadır bunlar. bunları efektif kullanabilecek sistem veriyor musnuz?
hayır.

instagram. evet bu baya ram yiyor. ama her sene ram artıracak kadar değil.

kısacası kullanılan uygulamalarla kıyaslandığı zaman hiçbirisine etki etmeyen yine bomboş gelişmelerle önümüze sunulacak telefondur.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler