samsung galaxy s6

samsung'un galaxy s4 ve s5 ten sonra tasarımını büyük oranda değiştirdiği galaxy s ailesinin üyesi.tamamen camdan oluşan kasaya sahip ve ekran-kasa oranı %70 lerde.
donanım özelliklerine bakacak olursak:
-5.1" 1440x2560(qhd) çözünürlükte ekran
-2550 mah batarya
-16 mp arka kamera, 5 mp ön kamera
-exynos 7 octa 7420 işlemci
-3 gb ram

teknik özellikleri gayet iyi.tek sorun batarya gibi gözüküyor, bataryası 1 günü çıkarmaz.ekstra olarak samsungun güncelleme politikasının kötülüğü gösterilebilir.büyük ihtimal 1-2 büyük android güncellemesi dağıtılıp unutulur bu telefon da diğerlerinde olduğu gibi.
performans canavarıdır.

samsung'u pek sevmesemde bu ürününü sevmişimdir. samsung 'un rönesans evresine geçişindeki ilk aktördür kendisi. s3-s4-s5-note1-2-3-4 karton kutularından sonra samsung 'un ulan bu iş böyle olmuyor tarzımızı değiştirelim dediği evrenin ilk cihazı. s6 ve sonrası cihazların tamamı aynı ruhu taşıyor birbirlerine çok yakın performansları var demek abartı olmaz ama sarj konusunda hani hastayı tüm müdahalelere rağmen kurtaramadık derler ya o misal, ne yapsan boş.
bir yıl süre kullanımımdaki deneyimlerim

ilk olarak şunu söyleyim samsung galaxy s6 ile s5 ile arasında dağlar kadar fark var iki model arasında bu kadar ani değişimler belli başlı sorunlar meydana getirmiş.

cihazın bir önceki modellere göre artıları çok fazla en basitinden kasa inceliyor ekran gövde oranı artıyor ram işlemci hızı falan olumlu olarak değişiyor bunları çoğumuz biliyordur.

kullanım ve performans oldukça güzel ilk başlarda sorun yaşamıyorsunuz ama daha sonraları öyle bir ısınma sorunu yaşıyorsunuzki eliniz yanıyor ısıdan. bu ısınma problemi telefon şarjdayken veya oyun oynarken çok daha fazla hissediliyor. sorunun hızlı sarj özelliğininden kaynaklandığını düşünüyorum bir sonraki s serisinde bu sorunun çözülmüş olduğunuda belirtmek isterim halen bağzı mağazalarda satışta bulunan samsung galaxy s6yı bugüne kadar iki adet s6 kullanmış biri olarak kesinlikle tavsiye etmiyorum iki cihazda da aynı problemi yaşadım

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler