samsung galaxy j7

samsung j serisi telefonların en üst segmenti. kullandığım ilk versiyonu yani 2015 model olanıdır. telefon 5.5 inç, 720p amoled ekran, 16gb hafıza, 1.5gb ram, exynos 7580 octacore işlemci, mali-t720mp2 gpu, 13 mp arka 5mp ön kamerayla geliyor.

en son android 6 desteği sunan telefon 7 alamayacak. gyro sensörü dışında bir eksikliğini hissettiğim telefon 3000mha bataryasıyla uzun bir pil ömrü de sunmakta. iki seneye yakındır kullanıyorum ve akıcı, stabil sorunsuz olduğunu düşünüyorum. gayet memnunum.
2017 modeli fiyatına göre oldukça başarılıdır.hem exynos 7 octa işlemciye sahip, hem de 3600 mah bataryaya sahiptir.ayrıca full hd 5.5" ekrana sahiptir.ön kamerası ve arka kamerası 13 mp olan telefon, kamerası pek iyi olmasa da fiyatına göre oldukça iyi performans sergilemektedir.

fiyatına gelecek olursak 1050 tl ile 1200 tl arasında değişmektedir.
5.5 inçlik ekranı 720x1280 çözünürlükte piksel yoğunluğu ise 267 ppı.
2017 sonu gibi android 7.0 nougat gelmesi muhtemel fakat 8.0 oreonun gelmeyeceği söyleniyor ama samsung'un güncelleme listesinde yok.

fiyat/performansı iyi ama güncelleme gelmemesi iphone 4 gibi bir telefonu bile bitirdi.
samsung'un düşük segmentteki piyasa telefonudur.

telefon özellikler olarak orta seviye görünmesine rağmen neredeyse tüm kullanıcıları tarafından beğenilmedi. birçok sorun ortaya çıkardı.
batarya sorunu, şarj etme sorunu, ekran çözünürlüğü.
en kötü yanı ise ürünün kasasının aşınması. kısacası telefon 1 ayda perte çıkmış gibi duruyor.
babamın turkcell faturasının üstüne satın aldığı telefon. iyi bir telefon değil. o hafıza sorunu beni deli ediyor. telefona birşey yüklemek fotoğraf çekmek vs ölüm gibi oluyor. sürekli bir yer eksikliği var. iphone öyle mi? hafıza dolu dediği telefona 1gb oyun yükleyebilirim. samsung gerçekten bu tarz eski sayılabilen düşük segment telefonlarda bu işi beceremiyordu. ama yeni telefonlarında çözmüş olayı.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler