samsung galaxy j7 pro

samsung galaxy j7 ailesinin j7 pro modeli.telefon j5 pro modelinin bir üst versiyonu olarak karşımıza çıkıyor.(yine orta sınıf bir telefonla karşı karşıyayız.)

donanım özelliklerine bakarsak telefonda 3 gb ram ve exynos 7 octa işlemci var.ekranı 5.5" ve 1080p çözünürlükte.aynı j5 pro versiyonunda olduğu gibi 13 mp arka ve 13 mp ön kameraya sahip.bataryası ise 3600 mah.

telefonun en çok dikat çeken özellikleri bataryası, kamerası ve ekranı.büyük ekran ve yüksek çözünürlük sunan ekran exynos 7 ile desteklendiğinden çok güzel görüntüler sunabilir.kamerası 13 mp olsa da çok iyi bir performans vermez ancak sınıfına göre oldukça iyidir.

batarya konusuna gelecek olursak 3600 mah batarya sizi rahat bir şekilde 1,5 gün götürür.hatta 2 günü bile görebilirsiniz.
bu cihazın kamerası özellikle rakiplerine göre mükemmeldir. f1.7 lens ile 13 mp arka kamerası görece zayıfmış gibi yada normalmiş gibi gelebilir fakat düşük ışıkta fotoğraf çekme özelliği; dual pixel sensörü ve özellikle f1.7 lensin yapabildikleri karşısında "vay be"" diyebilirsiniz. mesela clubber abilerimiz vede ablalarımız için ideal bir cihazdır o loş ortamlarda ani ışık değişimlerinin olduğu mekanlarda çok başarılı kareler yakalayabilirsiniz ha keza dağcı abilerimiz vede ablalarımız için yine hoş bir cihazdır. depolama alanı, rami vede çözünürlüğü ise eh işte dedirtecek kadardır.

ayrıca bu cihazın başka bir artısı da verilerinize sadece sizin erişmenize olanak sağlayan vede telefon faresi arkadaşlarınızdan, eşinizden, dotunuzdan özelinizi saklayan parmak izi sensörü ile kimlik doğrulama özelliğidir. maksimum koruma sağlamak için çevrimiçi oturum açma ve çevrimiçi hesapların doğrulanması de bu yöntem kullanılabilir. bu özellik rakiplerinden ziyade bir üst segmentte olan bir özelliktir.
ayrıca bu özelliğe ek olarak samsung secure folder özelliği ile dahada bir dosya güvenliği sağlıyor yalnızca sizin erişebileceğiniz klasörler altında fotoğraf, belge ve ses kaydı gibi içerikleri şifreliyerek saklamanızı sağlıyor.

dediğim gibi tam bir clubber ortam abisi ortam ablası telefonudur özellikle meraklı eşi, dostu, arkadaşı olanlar için bire bir çözüm, şifadır.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler