sahibinden.com

geniş kapsamlı bir web sitesi olmakla birlikte özellikle ev araba ilanlarında verdikleri süre dolunca 1 aylık yenileme için öyle bir yenileme ücreti istiyorlar ki o ücrete 3 tane yeni hat alıp en az 3 ay yeniden ilan verirsiniz. popüler olan abartıyor arkadaş demekki neymiş belirli bir noktadan sonra iyi olan şeyler gücünü kötüye kullanıyor
ilk kez geçen gün ilan vereyim dedim zaten 1 ay boyunca sadece ilk ilan ücretsizmiş.
ilanda küçük resim gözüksün para, ilanınız öne çıksın para, puntolar büyük olsun para.
ki ticari üyelerin ödediği paraları duyunca dudak uçuklatır.
ama tabi al-sat işini yapanlar mecbur burayı kullanmak zorunda.
büyük bir tekel oluşturmuş durumda site.
tamam komisyon alırsın iyi hoşda bukadarıda fazla bence.
ıkinci el arac piyasasinin neredeyse tamamının döndüğü site. yalnız dikkat edilmesi gereken bir sürü dolandırıcı var. 3-4 araç sahibinden aracılığıyla sattım ancak 2-3 kere dolandırıcılarla karşılaştım. genel olarak karşılıksız çek vermeye çalışan tipler çok. neyse en iyi dolandırcılık denemesini anlatıyım. bakırköyden bir turizm firmasından geldiklerini menzilde bir cemaate ait olduklarını söyleyen 2 kişi önce evrak eksik diye noterden döndük , daha sonra kendini şirket sahibi olarak tanıtan adamlar arabayı genel müdürlerinin üstlerine alcaklarını söylediler ( tekstil işcisi 19-20 yaşında genç bir çocuk) tamam dedik ama bir şey oldugu belliydi. neyse ödemeyi yapmalarını bekliyoruz o ara notere gidiyoruz diyolarki ödemeyi yaptık birazdan geçer boşuna beklemeyelim siz satışı verin işlerimiz var falan. ödemeyi de şöyle yapıyor internet bankacılıgından para transferine başlıyor fakat en son onayla kısmını yapmadan bize ekran görüntüsü gösteriyor yemedik tabi olmaz falan dedik o ara 4-5 kişilerdi biz olmaz deyince şirket yöneticisi dedikleri çocuk dışında kimse etrafımızda kalmadı. birinin telefonu çaldı biri bi yere gitti falan filan. garibanın da başını yakacaklardı. siz siz olun alım satım işlerin de parayı almadan satışı onaylamayın. zaten noter soruyor ama öyle bir samimiyet kuruyolarki din iman derken aldanabilirsiniz.
ilk olarak söylemem gerekirse ki türkiye'den çıkmış en iyi platform olabilir: ikinci el eşya da alabileceğiniz, el yapımı ürünleri de satın alabileceğiniz, arabadan uçağa kadar her şeyi inceleyebileceğiniz ve en güzeli emlak sektörünü rahatlıkla takip edebileceğiniz, iş dahi bulabileceğiniz çok kullanışlı bir platformdur. emlak endeksi özelliği en beğendiğim özelliğidir, bu özellik sayesinde her bölgenin metrekare satış ya da kira fiyatlarını öğrenebilirsiniz. ilan da verebilirsiniz ve ilanlarınıza kısa sürede düzgün dönüş alabilirsiniz.
  • /
  • 3

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler