sahibinden.com

1990'lı yılların sonlarında türkiye'deki internet girişimciliği henüz gelişmeye başlarken ilanlar geleneksel medyada özellikle de günlük gazeteler gibi mecralarda yayınlanıyordu. bu dönemde sahibinden.com’un kuran kişi olan taner aksoy, 1999 yılında internet üzerinden satıcılara görsel unsurlar da içeren detaylı ilan verme olanağı sağlayan, diğer yandan alıcılar için ilanların kolay aranmasını sağlayan bir site fikrini oluşturdu. sonuç olarak sahibinden.com, 2000 yılınd yayın hayatına başladı
egosu tavan yapmış sitedir. alan ismi avantajını sonuna kadar kullanarak tekel havasında racon kesmektedir. letgo da 10 sn de devreye alınan ilan 6 saat onay bekliyor, yeri geliyor reddediliyor, yeri geliyor ilan hakkınız 1 ay ile sınırlı deniyor.

sizi bu noktalara getiren de kabahat zaten, kimse ilan vermesin bakalım ne olacak sonunuz. letgo dan devam, kullanması da ilan vermesi de kolay. inşallah letgo da türkiye şartlarında bu egoya, havaya, tavana yapışanlara uymaz..
bu siteye sanırım insanlar ilanlarını koyuyorlar ve sonradan unutuyorlar. 1 sene öncesinden gitar ilanı mı ararsın, 6 ay öncesinden satılmış processor mü istersin hepsi mevcut. ayrıca artık kendi koyduğum ürünler bile satılmamaktadır. ya ikinci el pazarı artık ölüyor, ya da sahibinden. bilemedim.
baktığım araba ilanları da özellikle kazasız degisensiz seçmene rağmen ne kadar ağır hasar kayıtlı araç varsa hepsini listeleyen ilan sitesidir, tamam ilan verirken kullanıcının seçmesi gerekiyor araçta değişen varsa boya varsa ama madem incelenip onay sürecinden geçiyor o zaman neden boyasız ve degisensiz gösterip ağır hasar kaydı vardır diye açıklama yazan insanların ilanlarını onaylıyorsunuz...
bir elektronik ticaret (e ticaret) sitesidir.aradığınız neredeyse tüm ürünleri bulabilirsiniz.yelpazesi evden en küçük teknolojik alete kadar uzar. ayrıca buradan 2.el ürün aldığınız zaman çok dikkatli olmalısınız.çünkü adam size birşeyler kakalıyor olabilir.

en büyük korkunuz ise araba konusunda olmalı.hasarlı, sorunlu arabaları hiçbir şey yokmuş gibi gösterip size satmaya çalışabilirler.
genellikle adını araba ilanlarından bildiğim site.

site adı üstünde satıcı ve alıcı arasında iletişimi sağlıyor. ilk ilanda ücret almıyor ama 2. ilan ve sonrasından güzel bi ücret alıyor. siteyle ilk etkileşimim babamın işi için servis bakarken olmuştu lakin zamanla siteyi fazla boşlamalarından dolayı sitede ürün kirliliği mevcut. tercihlerim arasında değil ama ürün bulamadığınız olursa burda bulma şansınız yüksek.

dipnot; şuan ki kedimi namı diğer behlül’ü bu siteden bulmuştum. harbi yok yok.
yıllık ücretsiz ilan hakkını az, ücretleri fazla bulduğum site. tabi alamayacağımız arabalara bakıp hayal kurmak bedava. bu yönüyle zevkli site.
bildiğim ve denediğim kadarıyla ev ve araba harici ilanlarda ücret veya sınır bulunmayan site. bunun da galericilere ve emlakçılara yönelik olduğu açık. bu tarz meslekleri yapanlar zaten satış yapabilmek için gazete gibi bir yerlere ilan vermek durumundalardı hep, buraya da ücretli ilan veriyor olmaları normal. ha site için güzel gelir kaynağı, o ayrı. ama kazandıkları da haklarıdır bence. sonuçta ülkenin en meşhur 2-3 sitesinden birinden bahsediyoruz.
internet üzerinde bulunan en büyük vakit geçirtici internet sitesidir. kimi zaman güldürür, kimi zaman ne hayatlar var diye hayıflandırır, kimi zaman da bak sen şu çakala dedirtir. tam bir türkiye mozaiğidir aslında.

buradan kazıklanmamak için dikkat edeceğiniz tek şey, üslup ve dilbilgisi kurallarıdır. imla kurallarına uygun, başı sonu belli cümlelerle derdi anlatılmış ve karşı tarafa fırça çeker gibi yazılmamış ilanlardaki ürünlere güvenebilirsiniz.
her türlü ilanın bulunduğu al sat sitesidir. sahibinden dediğine bakmayın evcil hayvandan , özel ders ilanına , arabadan , 2. el küçük eşyalara kadar her şey bulunmaktadır. ancak araba piyasasında ölü alıcılar ve kurnaz satıcılara dikkat edin. galericiler özellikle alırken hasar var diyip satarken çiziksiz araba kaza geçirmemiş diye satıyorlar.
ev ve kira ilanları bakarken sahibinden seçeneğini işaretleyerek emlakçı bedelinden de kaçınabilirsiniz. ayrıca harita özelliğiyle haritada belli bölgelerdeki evleri de gösteriyor.
  • /
  • 3

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler