s4mining

türkiye merkezli digital madencilik şirketi. kurucu sadecehosting’in yaratıcısı selçuk saraç'tır.

kısaca anlatmak gerekirse; cryptocurrency mining işine girmek istiyorsunuz fakat bunu evde tek başınıza yapmanız, zorluğun artması ve elektrik faturası gibi nedenlerle ,her geçen gün verimsizleşiyor. bu gibi firmalar bu noktada devreye girerek size kendi ekipmanlarını kiralıyorlar ve toplu ödediğiniz parayı günlük olarak size geri ödemeye başlıyorlar. yaklaşık bir yıl sonunda kar ediyorsunuz. anlaşmanıza göre sonrası size kar oluyor. en başta ödeme tl ya da dolar ile yapıyorsunuz sonrasında size cryptocurreny (btc, ether..vb) ile ödeme geliyor. bu durumda eğer bu digital paralar değer kaybederse siz de zarar edebilirsiniz.

peki onlar nasıl kar ediyor derseniz, her şeyi toplu yaptıklarından dolayı kişisele göre tasarruf ediyorlar. donanımın toplu alınması, elektriğin ucuz kullanılması, soğutma sistemlerin ortak olması gibi.
hayırlara vesile olmasını dilediğim yerli bir girişimdir. selçuk saraç'ı tanımam ancak hakkında yıllardır güzel şeyler okumaktayım. sisteme gelecek olursak en kârlı yatırım yine bitcoin gibi gözükmektedir.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler