rocket league

kısaca arabalarla oynanan futbol oyunudur.duyduğunuzda saçma gelebilir ancak oyun oldukça eğlenceli.oyunun zor kısmına gelirsek tabii ki kontroller.klavye ile ya da gamepad ile oynamanız farketmez her türlü bu oyunu oynarken çok zorlanacaksınız.(özellikle oyuna ilk başladığınızda.) öğrenme aşamasını geçtikten sonra ise dereceli sistem sayesinde oldukça fazla keyif alacaksınız.fiyatı indirimlerle yaklaşık 21 tl oluyor ve bu oyun fiyatının hakkını veriyor.
ferrari aracı düşünüyoruz ve bu aracı minyatür hale getirip bi futbol sahasında 5 katı büyüklüğünde toplar ile futbol oynatıyoruz. çok saçma geldi değil mi, benimde hoşuma gitmedi. oynadığım zamanda hoşuma gitmedi. eğlenceli denebilir ama oyun çok sarmadı.
çok zaman önce aklıma gelmiş olan fikir ama ben yapabilir miydim bu oyunu, tabiiki hayır. güzel fikri çok iyi oynayış mekanikleriyle birleştirmiş psyonix. en sakin adamı "laaaaaaaaan" naralarıyla görebilirsiniz.

öğrenmesi kolay, ustalaşması zor. çok keyifli oyundur. espor alanında da turnuvaları yapılmaktadır.
yıllar önce aklıma gelen bir oyun fikriydi. böyle bir oyun yapsalar sabaha kadar oynarım demiştim. 2 yıl önce kendisiyle tanıştım ve indirim falan beklemeden steam üzerinden satın aldım. o gün bugündür oynuyorum. kendimi çok geliştirdim ama bazı insanlar inanılmaz iyi oynuyor. ustalaşması zor bir oyun, çok fazla pratik lazım. ayrıca sadece reflexler değil aynı zamanda pozisyon bilgisi de istiyor. yani tek başınıza çok güzel hareketler yapıp her ortayı gole çevirebilirsiniz ama pozisyon alamıyor, oyunu iyi okuyamıyorsanız, sürekli yanlış yerde duruyor, ne zaman defans ne zaman atak yapacağınızı bilmiyor ve topu paylaşmıyorsanız çok büyük ihtimal maçları kaybedersiniz.

bu oyunun birinci kuralı çok fazla pratik yapmaktır. ikinci kuralı topu paylaşmayı bilmek ve bencil olmamaktır. üçüncü kuralı ne zaman nerede duracağınızı bilmektir. kalan kısım ise yeteneğinize bağlıdır.

ayrıca oyunun community'sinden de bahsetmeden geçemeyeceğim. ya bu kadar gıcık bir community olamaz. bir gol kaçırırsınız hemen "what a shot" derler, bir gol yersiniz hemen "what a save" derler. bana sorarsanız chat'i komple kapatın. bu sözüme kulak verin. chat'i komple kapatın ve bir daha açmayın. yoksa kendinizi tanımadığınız bir singapurluyla ağız dalaşına girmiş ve maçı 7-1 kaybetmiş bulursunuz.
twitch üzerinden en az 20 saat izlediğim oynudur ama 1 dakika bile oynamadığım oyundur da.izlemesi de oynaması da oldukça zevklidir.geçen hafta sonu espor turnuvası gerçekleşmiş ve yüzbinlerce insan izlemiştir.
steam üzerinde 24 tl olan araba futbol karışımı oyun.twich de yayınına denk geldiğim enteresan kolay gözüken ama kolay olmayan oyun türü.eğer zevkli değişik bir oyun arıyorsanız arkadaşlarınızla kafa dağıtabileceğiniz türden.arabalara çeşitli eklentiler yapıp kişiselleştirebiliyorsunuz.

eğlenceli farklı bir oyun önce youtube üzerinden videoları izleyin ardından steam üzerinden indirebilirsiniz.
basit bir fikirden yola çıkarak oluşturulmuş eğlencelik oyun. ve bu kadar eğlenceli olmasının en önemli sebebi kontrollerinin çok güzel optimize edilmiş olması. fikir yeni değil, başka oyunlarda da kullanılmıştı ancak bu kadar iyi optimize edilmemişti
minik ralli arabalarıyla futbol oynama oyunu diyorum kısacası.

işin içine birde eşşek kadar bir futbol topu kattık mı. az tuz az da baharat ve biraz sevgi. işte karşınızda rocket league. oyunu oynarken sağlam eğleneceğinizin garantisini verebilirim, kahkaha atmamak elde değil.
öyle pozisyonlar oluşuyorki oyun içinde gülmemek elde değil. oyun hem rekabeti hemde eğlenceyi tattırıyor.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler