ripple

bitcoin'in gizlilik ve merkeziyetsizlik vaadiyle kapılarını bizlere açtığı kripto dünyasında ilginç gelişmeler yaşanıyor. ripple, insanları bu piyasaya çeken bu özellikleri taşımıyor. taşımadığı gibi piyasanın değerlerini yerle bir etmeye çalışıyor. tek ideali para kazanmak olanlar durumun farkında değil. kripto para dünyasına açılmış bir savaş bu. inandığımız değerler doğrultusunda yolumuza devam etmemiz gerektiğini düşünüyorum.
bu arkadaş nereye gidiyor? sanırım bitcoinden bağımsız bir coin. hatta acaba bitcoini geçecek mi diye düşünmüyorum değil. market cap an itibariyle $147b.
btc market cap $250b.

edit: daha önce gec kalmayin demişim şimdi 4 dolara yaklaştı yine diyorum gec kalmayın.

edit2: dün borsalar yoğun olmasına rağmen xrp transferim neredeyse 0 fee ile saniyeler içerisinde gerçekleşti. böyle de kullanışlı ve güzel bir coin.
bugünlerde yaşanan bitcoin yükselişine müteakip düşen fiyatı muhtemel kontrolcüleri tarafından yüksek tutulmaya çalışılan kripto meta.

kripto para anlayışından çok hisse olarak bakmak daha doğru ve isabetli olacaktır. kodaman kesim himayesinde bir miktar ripple varlığı bilinmesine rağmen insanların mevcut ekonomik düzenin geleceğine dair inançları bu parayı stabilimtrak tutuyor. bir nevi kabullenmişlik, bir nevi öğrenilmiş çaresizlik var.
dünyanın en zengin 5. insanını bünyesinde barındıran altcoin dakikalar içinde gerçekleşen ve ücretsiz işlemleriyle gelecek vadettiği gibi işlem hacmi açısından btc yi bile koltuğundan ediyordu şuan altcoinlerin en güçlüsü kendisi
altcoin'lerin en güçlüsü olmasına rağmen bitcoin karşısındaki savaşta oldukça yorulmuş durumda. 0.00016 seviyesine tutunmaya çalışıyor bugün itibariyle, eğer 0.00015'lere kadar inmeye başlarsa çoğu kişi panik satışlarını artıracak ve değerinin daha da düşmesine sebep olacaktır.
bugün %15 yükselişle devam ediyor eski seviyesine doğru.
uzun süre 1.40 dolar seviyesinde kaldıktan sonra 1 doların altına düşmüştü.
acaba kendinden beklenen patlamayı ne zaman yapacak merak ediyorum.
sürekli ripple ödeme sisteminin bankalarla yaptığı anlaşma haberlerini duyuyoruz.ki akbank bile bu sisteme dahil olmuş.son 1 ayda 100'e yakın banka için böyle anlaşma haberi okumuşumdur.
neo , dogecoin ile birlikte hala favori sanal paralarımdan.
  • /
  • 4

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler