retrica

mobil fotoğraf filtre uygulamasıdır. içerdiği bir çok filtre ile fotoğraf çekebilir ve bunları cihazınıza kaydedebilirsiniz. güzel bir yanı; iphone 7 plus ön kamerasının kaydetmeden önce fotoğrafı aynalama yaparak çekmesine rağmen; eğer bu uygulama ile selfie çekiyorsanız, aynalama yapmıyor. iphone 7 plus'da bu kamera ayarının olmayıp da harici bir uygulamada olması içler acısı. severek kullanıyorum.

ios: https://itunes.apple.com/ai/app/retrica-discover-yourself/id577423493?mt=8
oldukça başarılı bir filtre uygulamasıdır.inanılmaz fazla sayıda filtreye sahiptir.bununla çektiğiniz fotoğrafları kolayca kaydedip kullanabilirsiniz, ya da tekrar retrica üzerinden oynama yapabilirsiniz.içerisinde ekstra birçok özelliği bulunmaktadır.

bir ara oldukça fazla kullanırdım ancak uzun zamandır elimi bile sürmüyorum.
bundan birkac sene once inanilmaz populer olan, vsco ile cekisen, mobil cihazlar icin fotograf filtreleme uygulamasi. fotografinda retrica watermark’i olmayanlarin sosyal medya hesaplani spamlenirdi neredeyse, o derece populer olmustu.

bir de yanlis hatirlamiyorsam ya bu app ya da vsco’da uygulama ucretsiz ama filtreler parali idi. o da cok hos bir sey degildi. ilk dozu bagimlilik yaratsin, kisi muptela olsun diye ucretsiz verilen uyusturucu gibi filtre uygulama mi olur.
bir zamanlar bunun prosuna sahip olmak çok büyük olaydı. her fotoğraf retrica ile çekilirdi. insan kendini daha güzel/yakışıklı hissettiği için tüm sosyal medyaları falan bu fotoğraflarla doldururdu. sonra bir furya daha çıktı o da doğallık. bu seferde bu uygulama ile fotoğraf çekenlere ve bunu paylaşanlara ezik gözüyle baktılar. bizde sildik attık uygulamayı.
kullanana ergen gözüyle baktığımız filtre uygulamalarından biriydi bu. hala kullanan var mı bilmiyorum.

uygulamanın kendisiyle bir sorunumuz yoktu tabii. sonuçta çıktığında instagram'ın bile en büyük numarası filtreleriydi, bunu düzgün yapabilen programlar başarılı oldu nitekim. pozu veren uygulama değil sonuçta. herkes aynı 2-3 filtreden birini kullanıp brad pitt oldum, adriana lima oldum sanıyordu. esas onunla makara yapıyorduk.
genelde sosyal medyayı etkin kullanan şımarık kardeşlerimizin fotoğrafları bu uygulamayla çekilmiş olup saçma sapan renklendirmelerle ve üçlü beşli fotoğraflar olarak da yayınlanmıştır.amacına göre aslında çok güzel kullanışlı bir uygulama fakat yine kitle kanser
fotoraflarda fitrelemeyi poplüler haline getiren uygulama bir zamanlar öyle bir hal almıştı ki bu döneme burunsuz foto dönemi diyorum ben :) abartmamakta fayda var

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler