retina macbook pro (early 2015 )

beni inanılmaz mutlu eden bilgisayarım. apple'ın son harikası. gerçekten üstünden 2 yıl geçmesine rağmen, yeni çıkan modellerle eskiyi aratmıştır apple.

cihazın en büyük avantajı, apple'ın bütün portlardan vazgeçip usb-c'ye geçmeden bir önceki kasası olması. yani bütün portların hala mevcut olduğu en güncel donanım bu kasada. hdmı portu ve sd kart okuyucu gibi şahane özellikleri hala barındırıyor üstünde.

retina ekran son derece başarılı ve inanılmaz keskin ve temiz bir görüntü sunuyor. yazı yazarken veya kodlama yaparken farkı hissetmemek imkansız. bir süre alıştıktan sonra bırakamıyorsunuz.

üstündeki hoparlörleri yüksek volümde bile tertemiz ses veriyor ve laptoplarda genelde olmayan o bas sesleri de gayet başarılı çıkartıyor. harici bir hoparlör kalitesinde müzik dinliyorsunuz.

flash storage ve direkt anakarta lehimli ram'ler upgrade konusunda sıkıntılı olsa da cihazın performansına performans katıyor. gerçekten çok akıcı bir makine. piyasada tükenmeden toplamak lazım :)
en basit oyunlarda bile asiri derecede isinan, fani turboya alan pahali apple oyuncagi. ha alirken oyun oynamak icin almamistim zaten. yapmasi gereken isin ustesindenden fazlasiyla geliyor.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler