renault symbol

renault'nun b segment sedanı. 2017 yılını bitirmeye yaklaştığımız şu günlere hiç yakışmayan bir malzeme kalitesi, sürüşü, konforu vardır. içinde doğru dürüst donanım da yoktur. güvenli olup olmadığı bilinmeyen aracın euro ncap testine girmişliği de yoktur.

olumlu bir şeyler söyleyebilecek miyim acaba diye merak ederek başladım yazmaya ama başaramadım. maalesef sizi a noktasından b noktasına götürmekten başka hiçbir olumlu özelliği olmayan bir araba.
genellikle şirketlerin filo aracı olarak kullandığı fransız otomobili. düşük yakıt tüketimi, iç hacminin genişliği ve ucuz parça maliyeti bu aracın tercih sebebidir. bundan başka bir marifetide yoktur.

1.5 dci motor için; fabrika verilene göre şehir içi 4.4, şehir dışı 3.7 yakıt tüketimine sahiptir. 0-100 verisi 12.2 saniyedir.

bireysel kullanıcılara yönelik en yüksek donanım paketi olan touch üretilmiştir. türkiye şartlarında makul bir araçtır.
kendisine az bişey saygısı olan insanın bireysel kullanım için tercih etmemesi gereken araç.

bu araç ile uzun yola çıkmak gerçekten çok kötü birşey. aracın yol tutuşu çok kötü. güvenlik sıfırın altında. komfor desen hiç yok.

şirketler de bu araçları çalışanına verip uzun yola çıkartıyorsa o şirkette pek bir kariyer planlamayın.
geçtiğimiz günlerde istanbul-bursa arası yol yapmak için kiraladım. aracın sınırlarını zorladım, düz yolda (belki çok az aşağı eğim olabilir) maksimum hızı 205km olarak gördüm. araç şu ana kadar kullandığım en ekonomik, en az yakıt tüketimi yapan araba oldu hakkını yemeyelim. gazdan ayağımı çekmememe rağmen yakıt göstergesinde 1 bar bile azalmadı ve dijitalde bir sorun olduğunu sandım. toplam 460km yol yaptım ve sadece 2 bar azaldı, aracı teslim ederken depoyu fulledim, 50tl'lik yakıt aldı. bir daha kiralar mıyım? ekonomik boyutu daha ön planda ise evet, fakat uzun bir road trip için tercihim olmaz.
renault symbol. renault'un türk milletini kazıkladığı hem de çok iyi kazıkladığı bir otomobil. güvenlik ve konfor olarak çok kötü bir araba. virajlara girdiğinizde araba içerisinde kendi dengenizi iyi kurmazsanız yan cama yapışma ihtimaliniz yüksek. viraj ile birlikte arabada yatıyor kısacası.

iyi taraflarına bakarsak, en önce yakıtı çok ekonomik. renault un diğer otomobilleri gibi bu da yakıt konusunda oldukça tasarruflu. piyasada bulunan en az yakan araçlardandır. bir diğer olumlu yönü ise her yerde tamirci bulursunuz. (hatta yoldan geçen herhangi birisi bile tamir edebilir :) ) çünkü herhangi elektronik aksam hemen hemen yok gibi.

bir diğer olumlu yönü de hala ikinci el piyasasının çok olması, piyasada peynir ekmek gibi symbol satılmaktadır. ve parası da öyle ucuz da değildir. yedek parçasının ucuz olduğunu da unutmamak gerekir.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler