renault fluance 1.5 dci

renault firmasının c segmentte aracı. motor konusunda zaten kendisini ispatlamış bir araç. yakıt ve motor performansı gayet iyi. aracın iç ve bagaj hacmi oldukça tatminkar. ancak yol tutuşu ve güvenlik açısından o kadar tatminkar olmasa da diğer c segmentlere göre fena sayılmaz. velhasıl türkiye şartlarında gönül rahatlığı ile binilebilir.
edit: uyarı için teşekkürler başlığı düzeltemedim yanlış yazmışım'fluence' doğrusu.
diğer c segmenti otomobillere göre görece zayıf kalan ve ses yalıtımı ford'dan iyi opel'den kötü olan araçtır. fakat diğer c segmenti birçok araçtan görece ucuz olması tercih sebebi olabilir.
doğru yazılışı renault fluence olan, genellikle kamu kurumları tarafından kiralamak sureti ile kullanılan, konfor ve güvenliğin neredeyse sıfırın altında seyrettiği c segmentinde bulunan fransız araç.
annemin sahip olduğu; arada kullandığım araç.motoru, otomatik şanzımanı ve rakiplerine nazaran daha dolu donanımlı olan araç.yol tutuşu ve güvenliği için aynı şeyi söyleyemeyiz.piyasada fiyat/performans olarak en mantıklı araçlardan birisidir.
çok başarılı bir motora sahip olan ancak kaliteli araç izlenimi vermeyen, genelde şirketlerin kiralık olarak veya bazı resmi kurumların kullandığı, boyutu itibarı ile bende d segmenti izlenimini uyandırmış ama aslında c segmenti olan arabadır, otobanda yanımdan geçerken gözlemlediğim kadarı ile yola oturan araba izlenimi vermemektedir.
az yakması dışında bir işe yaramayan araç. yol tutuşu kötü, boyası kağıt gibi, araç içi dinamikleri tatmin etmiyor. kısacası paranıza yazık. benim gözümde tekerlekli teneke. bisiklet çarpsa tampon dökülür. almayın
şirketimiz için yıllık olarak kiralanan araç. uzun yolda az yakması bakımından iyidir ancak, başka bir araca herhangi bir şekilde ufacık bir temasta, opel veya bu segmentteki araçlara göre daha çok hasara ulaşan araçtır. belli bir hız limitini geçtikten sonra yol tutuşu bakımından zayıf kalması da ekstrası.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler