renault

klasik memur yada şirket aracı olarak nitelendirebiliriz.megane serisinden sonra fluence ardından talisman serileri çıkmış ve fluence biraz daha orta seviye ye oturmuştur.şirket araçları genelde standart donanım olduğundan tam sürücüleri memnun etmese de premium donanımlar biraz daha iyidir.fiyat performans açısından renault geçen senelerde daha iyi olsa da dizel oluşu ve yakıt ekonomisinin iyi olmasından dolayı türkiyede tercih edilmekte
fransız otomobil üreticisidir, özellikle dizel dci motoru renault, dacia ve bazı mercedes marka araçlarda kullanılan, kendini kanıtlamış, ekonomik yakıt tüketimine ve optimum performansa sahip, sorusuz motorlardır. renault marka araçların yetkili servisleri hemen her şehirde bulunur ve servis ücretleri en uygun olan markalardan biridir. ayrıca ülkemizde en çok otomobil satan markalardan biridir.
türkiye'den daha fazla satış yaptığı bir pazar var mıdır merak ettiğim marka. sanki fransa'dan sonra en cok satıldığı ulke turkiye gibi geliyor bana. bi kere her yer filo mensubu fluence ile dolu, sırf bu filoya verdigi arac sayisi bile ortalama bir avrupa ulkesinde sattigi arac sayisindab fazladır bence.

not: objektif verilere dayanmayan sahsi fikrimi iceren bir entry'dir.
fransız menşeli otomobil üreticisi firma.

düşük ve orta gelir sahibi insanlar illaki bi defa renault sahibi olmuştur. araçlarını canavar olarak niteleyemeyebiliriz fakat fiyat performans aracı en doğrusu olur. motorları genelde az yakar. bi bmw, audi ile kıyaslamak hata olur çünkü farklı kulvardalar. kendi kulvarında fiat ile büyük rekabet halindedir.
gereksiz yüklenilen fransız otomobil markası.türkiyede fetiş objesi haline gelen mercedes araçların motorunu renault'un tedarik ettiğini söylemek isterim.euro ncap testlerinde bazı modellerinin kötü skora sahip olsa da güvenlik testlerinden geçen otomotiv üretmektedirler.
bu markanın arabaları bi ara fiat linea gibi memur arabası olmuştu daha sonra kangoo ile aile arabasına evrildiler sonra daha üst segmentte arabalar yapmaya başladılar. zaten büyük otomobil firmalarının araçlarındada bu markanın motorunun bulunması ne kadar başarılı olduklarının bir örneği.
yaptığı otomobillerin kaputuna elinizi biraz bastırarak içine çökertebilirsiniz (renault 206) gerçekten kendinizi çok tehlikede hissettiren türkiyede teneke diye tabir edilen araçları üreten firmadır ancak şu konuda hakkını vermek gerekir motorları cidden az enerji ve dolayısıyla benzin tüketerek çok yol yaparlar yani benzini içmeyen koklayan motorları meşhurdur ve bu motorların sayısı çok fazla olduğu için yazmaya üşendim
fiyatının karşılığı performansı veren otomobil markası. d segmentindeki talisman modeli harici hiçbir aracı için yüksek konfor veya son teknoloji çözümler beklemek doğru değil. konfor veya performans konusunda geride kalan bir markanın yapması gerektiği gibi ucuz bakım, servis ve yedek parça sunuyorlar. bunlar da değerli özellikler. her araçtan ve markadan premium olmasını beklememek lazım.
nissan ve mercedes-benz için de motor üreten fransız otomobil markası.tutumlu ve dayanıklı araçlarıyla bilinir ve markanın değer algısı yeni çıkardığı modellerle git gide yükselmektedir, aynı zamanda dacia adında bir alt markaya da sahiptir.
hem performanslı hemde düşük tüketimli motorlar üreten fransız markası. yazılanların aksine son yıllarda kendisini geliştirmiştir. yeni megane ve talisman ile önyargıları yavaşça yıkmaya başlamıştır. yakıt tüketiminin yanında tasarım konusundada bariz başarılı olmuştur.
  • /
  • 2

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler