reddit

2005 yılında kurulan türkiye'den ekşi sözlük'e benzetebileceğimiz bir internet sitesi. sitenin kullanıcıları subreddit denilen konu başlıklarına fotoğraf, video gibi içerikler yükleyip bunlar hakkında ufuk açıcı ya da eğlenceli konuşmalar yaparlar.

ayrıca internetin en büyük içerik kaynağıdır denebilir, onedio, buzfeed gibi son dönemde popüler hale gelen internet siteleri içeriklerinin birçoğunu redditten alır.

https://www.reddit.com
günde en az iki saatimi geçirdiğim, dünaydan haberim olmasını sağlayan,akınıza gelebilecek her konuda topluluğun olduğu(wookworking subredditlerini şiddetle tavsiye ederim),ünlü kişilerin(bill gates,gianna michaels,taylor swift) ama yaptığı topluluk). 9gagdeki postların orjini burasıdır.
internette gördüğünüz hemen hemen her orijinal caps ve fikrin iki kaynağından biri. diğer için; (bkz:4chan)

dünyadaki popülerliğinin aksine türkiye'de pek bilinmemektedir reddit. bu nedenle başta abd ve avrupa olmak üzere dünyadaki medyayı yönlendirici ve kamuoyunu aydınlatıcı misyonu türkiye için geçerli değildir.
her konu hakkında cevap bulabileceğiniz site.

site atanamamış uzmanlarla. kinaye yapmıyorum gerçekten hemen hemen her konunun bir uzmanı mutlaka var ve doğru düzgün bir dil kullanarak soru sorarsanız cevap alma ihtimaliniz yüzde yüze yakın. aklınıza gelebilecek her soru bu sitede hızlı bi şekilde cevap buluyor. illa birşeyler yazmanız için yazar olmanıza da gerek yok.

tasarım konusunda çok ilkel gibi dursada bi göz atın derim.
inanılmaz faydalı.
akla hayale gelebilecek her şeyin bir sub-reddit'ini bulabileceğiniz site. en önemli özelliği de bu bence. forumlarda, sözlüklerde de her şeyden konuşabilirsiniz ama bir topluluk oluşturmak mümkün değildir. reddit'teyse en olmaz diyeceğiniz hobiniz veya düşünceniz hakkında, yüzlerce kişiden oluşan topluluklar mevcuttur ve bu sub-reddit'lerin hepsinde mutlaka düzenli içerik üretilir. biraz da bu yüzden, "internetin ana sayfası" tanımının hakkını vermektedir.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler