razer

snapdragon 835 işlemcili, 8gb ramli canavar gibi bir oyun telefonu üreteceğini duyuran efsane firma. bu alanda ihtiyaç var mıydı emin değilim ama dediklerine göre bilinen amiral gemileri telefonlarındaki oyun oynarken ısınmalar ve hızlı pil tüketimi olmayacakmış. tabi öyle klavye mause gibi kolay bir ürün olmadığından ve btk belası ve yüksek vergiler yüzünden türkiye de satışı zor gibi.
oyuncular için yüksek kalitede bilgisayar ekipmanları üreten amerika menşeili firma. özellikle mouseleri bir harikadır. birçok oyun turnuvasına sponsor olmuşlukları vardır.
özellikle counter strike ve benzeri fps oyunları için mükemmele yakın performans alınabilinen oyuncu setleri bulunmaktadır.
min-liang tan ve robert krakoff tarafından 2005 yılında kurulmuş, merkez ofisleri singapur ve san francisco'da bulunan oyun donanımları üreten firma. ürünleri göze son derece güzel görünen kaliteli ürünlerdir. son zamanlarda yakaladıkları rgb rüzgarıyla ne üretirlerse üretsinler ortaya küçük bir gök kuşağı çıkıyor. bu özelliklerinden dolayı da fiyatları tuzludur ürünlerinin.

firmanın aynı zamanda zvault olarak bilinen bir projesi vardır. ilk duyduğumda firma bitcoin gibi bir sanal para çıkaracak sanmıştım ama öyle değilmiş. 2 adet para/token birimimiz var, bunlar zgold ve zsilver. zgold'u para verip satın alıyoruz daha sonra razer'ın sitesinden oyun ya sanal içerik alırken zgoldu kullanarak zsilver kazanıyoruz. zsilver'larımızı da gene razer'ın sitesinden harcayabiliyoruz ama bu sefer bildiğimiz razer klavye, fare gibi razer ürünleri için. sistemi hiç denemedim, çokta tuttuğunu düşünmüyorum çünkü neredeyse hiç bir yerde adı anılmıyor sistemin.

bu arada firma yakın geçmişte halka açıldı ve bildiğim kadarı ile hong kong borsasında işlem görüyor. nasıl yapılacağı bilsem ve biraz daha cesaret bulsam şirkete yatırım yapacağım. nasıl olacağını bilen arkadaşlar beni de bilgilendirirlerse sevinirim.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler