raspberry pi

şu an pi3 modelini kullandığım mini pc. gerçekten bu kadar “bilgisayar gibi” olacağını beklemiyordum.arada bi kasmalar oluyor ama 160 liralık bi kart icin bence performansı çok iyi. şu an içine ubuntu mate ve kali linux kurdum. bilgisayarla veya elektronikle ilgilenen herkese almalarını tavsiye ediyorum.
linux tabanlı çalışan, dilerseniz android de yüklenebilen, şaşırtıcı bir performansa sahip cihaz. birleşik krallık'ta üretimi yapıldığını belirterek faaliyetlerine geçelim:

mini bir bilgisayar olan pi, normal bir masaüstü bilgisayarın yapabildiği çoğu işlemi yapabilmektedir. kredi kartından biraz daha büyük bir cihaz olan bu minik kahraman, sahip olduğu 4 usb girişi ve hdmi bağlantısı ile tv ya da monitora bağlandığı gibi, mouse ve klavye ile kullanılabilmektedir.
internet üzerinden rahatlıkla video izleyebildiğiniz gibi word/exel programları da çalıştırabilmektedir. lakin zaman zaman türkçe karakter sıkıntısı yaşadığını belirtmeliyim.
içinden komik bir mini fan çıkıyor lakin bunu da kullanmaya pek gerek yok. ılıman bir iklim kuşağında 3 saatlik bir çalışmaya rağmen kabul edilebilir bir ısıyla çalışmaya devam ediyor.
araç takip sistemi için programladım. dilerseniz evinizde bununla akıllı ev sistemi olarak da kullanabilirsiniz.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler