raspberry pi 3

raspberry pi dünyanın en küçük ve ucuz bilgisayarı olarak duyrulmuştu, 700 mhz işlemcisi ve 256mb ram ile basit elektronik uygulamalar için yeterli ancak günlük kullanım için yetersizdi. ancak raspberry pi 3 1.2 ghz işlemci ve 1 gb ram ile raspbian'ın optimize versiyonlarıyla günlük işlerde kullanılabilecek bir cihaz haline geldi. ayrıca wi-fi ve bluetooth da üstünde entegre geliyor bu modelin.
bilgisayarda basit işler yapanlar için mükemmel bir cihaz. 150 gibi bir fiyatla alınabiliyor. wifi bu sürümle eklendi ve gayet sorunsuz çalışıyor. basit işler için binlerce lira vermemek için tavsiye edilir. analog video çıkışı ile tüplü tvlerle bile kullanabiliyorsunuz. ayrıca mikroişlemci programlama ile uğraşmayı sevenlerin kullanması için 40 pin ayrılmış durumda. projelerinizi geliştirmek için çok kullanışlı.
kafanızda elektronik cihaz kullanılarak yapılabilecek güzel projeler varsa bu projeleri gerçekleştirmek için tam olarak biçilmiş kaftan. ilk çıkan modellere göre gayet güçlü bir model bu.
bu modelle birlikte raspberry pi'a wi-fi ve bluetooth desteği eklendi.raspberry pi bu modele kadar ethernete ihtiyaç duyuyordu ancak bu modelle bu sıkıntıyı aştı.

ram e bakarsak raspberry pi 1 gb ram ile geliyor.işlemcisi ise 64-bit destekli, dört çekirdekli 1.2 ghz cortex a53 tabanlı.ayrıca işletim sistemi olarak raspberry os kullanılıyor.

bunları saydıktan sonra fiyatını da söylememek olmaz.bu aletin fiyatı tam olarak 35 dolar.yazılım v.b. geliştiriyorsanız çok işinize yarar.
raspberry markasinin küçük boyutlu bilgisayar serisinin gün itibari ile en güncel ve hizli olani. kredi kartı büyüklüğündeki bu cihaz ile hobi elektronik yazılım uygulamalari yapılabileceği gibi, unix ve kodi yükleyerek kişisel bilgisayar, sunucu veya media center olarak kullanılabilir.

serinin önceki modellerine göre öne çıkan özellikleri 64bit işlemci ve dahili wifi/bluetooth modülleri.

teknik özellikleri ise:

1.2ghz 64-bit quad-core arm cortex-a53 cpu
1gb ram
on-board wireless lan
on-board bluetooth 4.1
4 x usb 2.0 ports
10/100 ethernet
40 gpıo pins
full size hdmı 1.3a port
3.5mm analog audio jack
microsd slot
videocore/3d graphics core 400mhz/300mhz

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler