r10.net

en eski seo ve içerik hizmetleri satın alabileceğiniz web sitelerinden biridir. google adwords, facebook ve instagram gibi mecralara ücreti karşılığı makale yazdırabilirsiniz. yeni üye kabül etmeyen forum davetiye sistemiyle çalışmaktadır.

forum içerisinde bir çok freelance hizmet veren kişiyi bulmak mümkündür. bir dönem davetiyeleri kara borsada satılan bir forumdur, halen yeni üye alımı yoktur.
bu siteden fazlasıyla yetenekli ve ucuza temiz iş halledebilecek insan bulunabildiği gibi bir çok dolandırıcı da karşınıza çıkabilmektedir. site yönetiminin elinde olmayan bu duruma dikkat etmek sizin elinizde. yararlı bir sitedir 1000 dolarlık işi 100 dolara yapacak pek çok civanmert barındırır bünyesinde.
web sitesi alım-satımının da çok sık döndüğü bir sitedir. çok kısa sürede hazırlanabilecek jenerik siteler üretip bunu iyi seo optimizasyonuyla paketleyerek yüksek ziyaretçi sayılarına ulaşan insanlar, sitelerini yüksek meblağlara satıyorlar burada. bu iş şimdi de devam ediyor ama eskisi gibi değil tabii. zaten mobil uygulamalar, sosyal paylaşım siteleri (sözlükler dahil) popüler oldukça standart web sitelerine talep azaldı ve azalmaya da devam edecek.

fakat bir dönem sırf bir günde hazırladığı film sitelerini satarak süper lüks arabalara binen insanlar görebiliyordunuz etrafta, bir tanesini de ben tanıyorum mesela. bugünün kriptopara zenginlerinin 10-15 yıl önceki muadilleri bu arkadaşlar oluyor işte. herkesin internet sitesi sahibi olmayı çok havalı bir şey sandığı, fakat programlama bilmeyen kullanıcıya yeterli kalitede bir framework verilemeyen yıllarda ekmeği bu arkadaşlar yemiştir.

siteye son dönemde bir de kriptopara forumu açılsa da doyurucu bir içerik olduğunu söylemek zor, genelde işe yeni giren arkadaşların bilgi alma çabasından ibaret bir ortam olduğunu söyleyebilirim. türkçe kriptopara tartışması için hala tek adres bitcointalk gibi görünüyor.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler