qr kod ile para yatırma/çekme

günümüzde çoğu banka bu teknolojiyi mobil uygulamalarına entegre etmeye başladı. telefonunuzdan bankanın mobil uygulamasına girerek bankamatiğin ana ekranındaki kare kodu tarattıktan sonra başka hiçbir işlem yapmaya gerek kalmadan paranızı çekebiliyorsunuz. geçenlerde cüzdanımı evde unuttuğumdan dolayı kara kara ne yapacağımı düşünürken aklıma kullandığım bankanın uygulaması geldi, nakit ihtiyacımı sıkıntısız bir şekilde giderdim. diğer bankaların bu sistemi nasıl çalışıyor bilmiyorum fakat yapı-kredinin uygulaması oldukça başarılı. para yatırma konusunda da oldukça iyi, kart ile uğraşmaya gerek kalmıyor ve ayrıca uygulamaya giriş daha nitelikli bir şifre gerektirdiği için karttan daha güvenli geliyor.
sistem know-how olarak şöyle işliyor: öncelikle uygulamanızdan (iş bankası'nda ve yapı kredi'de var bildiğim kadarıyla) ilgili menüye girip çekmek istediğiniz miktarı yazıyorsunuz, daha sonra kamera açılıyor siz qr kod taratmak için. bu esnada bankamatikten de mobil uygulama kullanarak para çekme kısmına giriyorsunuz, orada da bir qr kod çıkıyor. cep telefonunuzdan qr kodu tarattığınızda çekmek istediğiniz miktar size veriliyor. arkada işleyen süreç ise tahminimce şöyle: bankamatik bir kullanımlık bir qr kod oluşturuyor. siz telefondan o kodu okutunca verifikasyon sağlanıyor ve internet bağlantısı sayesinde mobil şubeden girdiğiniz miktar ve credential'larınız bankadaki bilgilerle eşleşiyor. ardından bankamatiğe yalnızca ne kadar para göndermesi gerektiğine dair bir komut gönderilip işlem tamamlanıyor.
garanti'de para çekme işlemlerimi sıklıkla bu şekilde hallediyorum zira heybe gibi çantamdan o kartı bulmak benim için daha zor bir iş oluyor çoğu zaman. atm başında beklememek için atm'ye yaklaşırken giriş yapmaya başlıyorum ki tam geldiğimde parayı çekmeye hazır olayım ve kimseyi bekletmeyeyim.

garanti özelinde konuşursak atm'de menüden uğraşmadan doğrudan 1 tuşuna basarak qr kodu okutup maksimum 3 saniye içinde paranızı çekip uzaklaşabilirsiniz. benim için dev hizmettir.

sık sık yaklaşık tutarlar çekiyorsanız garanti uygulaması içerisinden bir tutar sabitleyip her seferinde tutar girmeden aynı miktarı vermesini de sağlayabilirsiniz. kimi zaman kolaylık oluyor.

Bedava Bitcoin KampanyasıÜyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler