puhutv

son zamanlarda dijital platformlar içerisinde öne çıkan isimlerden. netflix ve blutv gibi ücretli de değil. ha tabii ki netflix gibi bir "jeneriği atla" kısmını göremedim. özellikle "fi" adlı dizisini izlemeyen ya yoktur, ya da keşfetmemiştir, bölüm araları çok uzun olsa da sıradan tv dizilerinden kat kat iyi bir anlayışı var.
bazen açılış ekranında takılan, bazen de dizileri bize donarak izleten smart tv uygulaması. oysa ki tv'ye ilk indirdiğimde ne güzel heveslenmiş, bütün dizileri ve filmleri inceleyip favori listemi hazırlamıştım. ha bir de tv uygulamasında o favori listesinin de bir anlamı olmuyor. ana sayfadan girebileceğiniz bir favoriler seçeneği yok. misal; leyla ile mecnun'un herhangi bir bölümünü her izlemek istediğimde arama sayfasına girip, ilk 3-4 harfini yazıp beklemek zorunda kalıyorum
oldukça başarılı olan, ayrıca netflix ve blutv'nin rakibi olan dijital platform.en çok beğeni toplayan dizileri fi'dir.(sanırım şu aralar 2.sezonu çıktı.) ayrıca behzat ç. gibi dizilerin tüm bölümlerini bulup izleyebilirsiniz.ayrıca ücretli değildir.sadece reklamlarla giderlerini karşılamaktadırlar.
46 yok olan dizisini izlediğim site. güncel ve eski türk dizilerini izlemek için uygun bir platform gibi duruyor. üye olmak ücretsiz olmasına rağmen görüntü kalitesi ve tıkanma yaşamadan kullanılabilen nadir platformlardan. tek dezavantajı kısa aralıklarla karşımıza çıkan reklamları ( tv' ye göre daha az ve çok kısa süreli reklamlar).
bazen tam ekrana aldığınız zaman arkadan sesler devam ederken görüntünün simsiyah kaldığı site. fi adında gerçekten güzel bir dizileri var. sadece bu platformdan yayınlanıyor şu an için. dizinin orta yerinde aniden reklam çıkıp zevkimizi bölse de ücretsiz hizmet vermeleri bunu mazur görmemizi sağlıyor.
içeriğinde sadece yerli yapımlar olan dijital platform. izlenebilecek güzel diziler var, eski yeşilçam filmleri ama smart tv uygulaması performans olarak berbat. ayrıca bir eksiği de izlediğiniz bir içeriği daha sonra kaldığınız yerden başlatıp devam edemiyorsunuz
yayınladığı "fi" dizisiyle dikkatlerini üzerine çeken,netflix'in türkiye versiyonu sayılabilecek oluşum.ayrıca günümüzdeki,eski popüler dizileri ve nostaljik filmleri de bulabilirsiniz.ama sorun şu:
bazı dizilerin bir kaç sezonu eksik.örnek veriyorum geniş ailenin kanal d'deki bölümleri eksik.bu soruna el atmaları lazım
her ne kadar dizi içerisindeki ürün yerleştirmeleri ve aralardaki reklamlar insanı bunaltsa da ücretsiz hizmet verdikleri için laf söylemeyi pek uygun bulmuyorum. yayınladıkları "fi" dizisiyle popülerleşen bu platform, yapımları için ne kadar emek ve bütçe ayırdıklarını göstermiş oldular.
fi dizisini internetten izlemek isteyenlerin tanıştığı internet sitesi.ilk zamanlarda kullanılan yasarımdan ötürü oldukça yavaş olduğunu düşünüyorum.ama emek verildi herşeyde olduğu gibi emek verilen işin karşılığının alındığını düşünüyorum.oldukça fazla takipçisi ve izleyeni mevcut.içeriği de genişleterek bir nevi netflix e benzedi.en önemli yanı ise sansürsüz olması


tek temennim inşallah hep ücretsiz olarak kalır.
nerden beni bulup da bildirim gondererek islemcimi mesgul ettigini anlayamadigim youtube kanalina sahip olusum. bahsedilen dizi ile ilgili bildigim tek sey ozan guven in efsane sarhos atari. zorla gozumuze sokarak nasil bir strateji izliyorlar anlayabilmis degilim.
  • /
  • 4

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler