pubg

son dönemlerde adını sıkça duyduğumuz , daha beta sürümünden çıkmadan bile anlık online oyuncu sayısı ile yılların efsanesi cs:go ' yu bile geride bırakan survival arcade oyunu. oyunu yaklaşık 100 saat oynadım ve gerçekten hakettiğini söyleyebilirim. her oyun gibi pubg'de de buglar ve hile olaylarıyla karşılaşıyoruz fakat oyunun daha beta sürümünde olduğunu hatırlamakta fayda var. bluehole iyi iş çıkarmış.
tam ismi playerunknown's battlegrounds olan survival oyunudur. donanım gereksinimleri yüksektir ve oynayan arkadaşlarımdan duyduğum kadarıyla optimizasyonu iyi olmadığı için performans sorunları yaşanmaktadır. son zamanlarda steam'de en çok satan oyunlardan biridir ve twitch'te bol bol yayınını bulabilirsiniz. nba oyuncularından karl-anthony towns da bu oyunu oynamaktadır ayrıca.
adı playerunknown's battlegrounds olan oyun blue hole tarafından yayınlanmış olup çok oyunculu bir oyundur. kullandığı oyun motoru unreal engine 4 olup şu an sadece pc de bulunmaktadır. hayatta kalma türündeki oyun tüm oyuncuların uçaktan atlayıp yere indiği zaman silah ve askeri malzeme bularak kendilerini diğer oyunculara karşı korumasına dayanır. ancak herhangi bir temas olmadığı durumunda mavi halka dışında kalan oyuncular canlara düşürülerek elenir. kısacası oyunun tarzı survival- elimination dır. oyunun fiyatı ise 70 tl civarındadır ancak donanım olarak gayet güçlü bilgisayar gerektimektedir. ve halen de oyunda optimizasyon sorunları bulunmakla beraber map sıkıntıları da bulunmaktadır.
mobil uygulaması da çıkmış oyundur. bilgisayar oyunuyla hemen hemen aynı olup, ücretsizdir. googleplay ve appstore' dan arama tuşuna pubg yazmanız yeterli.
oyunda birçok optimizasyon sorunu olmakla birlikte bir sürü de bug vardır. hatta heyecanla indirip oynamayı beklerken oyunu acamayabilirsiniz. son zamanlarda kasa fiyatları arttı ve düşmüyor. aynı şekilde hileciler de inanılmaz artmış durumda. umarım csgo gibi olmaz.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler