psn

her aralık ayında olduğu gibi yine "aralık'ta 12 indirim" kampanyasına başlamış sony'nin sanal marketi. an itibarıyla nba 2k18 269 tl'den 104 tl'ye inmiştir. her indirim 48 saat geçerli olup, 48 saat sonra yeni bir oyunda indirim başlayacaktır.

mali açıdan dengesiz yakalanırsanız kaçırdım diye üzülmeyin, bu süreçte indirim alan oyunların çoğu yılbaşı ile birlikte -yüksek ihtimal aynı oranda- tekrar indirime girecektir.
sony'nin 11 kasim 2006'da baslaytigi ve tam adi playstation network olan olusum. aldiginiz oyunlari multiplayer oynamak icin yillik 60 amerikan dolari vermeniz gereken, pahali ama parasinin hakkini veren olusum. ara sira bir takim ucretsiz oyun da sunar sahiplerine.

bir de ufak bir sir, amerika uzerinden psn store'a kaydolup, bir amerikan adresi uydurup, google'dan da amerikan posta kodu ogrenip bunu kaydederseniz. turk psn store fiyatlarina kiyasla gayet guzel fiyata oyun alabilirsiniz. yine ayni sekilde amazon'a da benzer bir amerikan adresi yaparsaniz, amazon gift cardlar ile psn store'a para yukleyebilirsiniz. daha once kredi karti bilgilerini caldiran sony'e benim gibi guvenmeyenlerdenseniz bu yontem gayet ise yarar bir yontemdir.
tam adı playstation store olan psn sonynin ps3 ps4 psvita ve psp için açmış olduğu playstation network aracılığıyla çalışan çevrimiçi bir sanal markettir. black friday gününde neredeyse yeni çıkan oyunları yarı fiyatının altında satmış ve biz kullanıcıları oldukça memnun etmiştir. şahsen cd kaybolma çizilme problemini ortadan kaldırdığını söyleyebilirim.
yapacağınız alışverişlerde sanal kart kullanılmasına izin vermeyen sony'nin oyun, uygulama, film (evet film; türkiye psn'de yok ancak us psn'de var) satışı yaptığı sanal market. daha avantajlı fiyatlar ve daha geniş içerik için mutlaka us psn hesabı açmanız gerekmekte. kaldı ki outlast gibi bazı oyunlar sansüre takıldığından türkiye psn üzerinde bulunmamakta.

us psn'e kayıt olmanın püf noktaları yukarıda anlatılmış. us psn hesabına bakiye aktarma konusunda ise gift kartlardan yararlanacaksınız. bu gift kartları ise mtcgame.com adresinden kolay ve hızlı bir şekilde temin edebilirsiniz.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler