pro evolution soccer 2013

özellikle arkadaşlarıyla oynarken gerçekçilikten değil, arcade oynanıştan hoşlanan insanların hala oynadığı oyundur. oynanışı gerçekçi olsun veya olmasın, pes serisinin bu oyundan sonra dibe çakıldığını da inkar etmemek gerekir.
şuan pek oynamasam da o arcade havasını pek az oyunda buluabilirsiniz cidden.çizgi film gibi grafiklere sahip olsa da oynanabilirliği yüksekti
playstation cafelere gittiğinizde hala bu oyunu oynayan bağnazlarla karşılaşabilirsiniz. hiçte şirin değildir artık. dinamikleri ve tepkileri bir futbol oyunundan ziyade şans oyunu oynadığınızı hissettirir. futbol bilginiz ve taktiğiniz kazanmanız için yeterli olmaz.
man. city real barça munih inter chealsea dışında takım alırsanız yenileceğiniz neredeyse kesindir.oyun arapas ve şuttan ibarettir.tek forveti ofsayt taktiğine takılmadan kaçırırsanız.kaleciyle genelde karşı karşıya kalırsınız.

gol kaçınca veya gol yenince kola genelde laf atılır.kol bozuk abi denir.içten veya dıştan hakeme sövülür santra ile devam edilir.

oyunun en büyük bugu sayılabilir.ilk zamanlarda arkadaşlarımdan çok fazla fark yesem de ilerleyen zamanlarda hırs yapıp beni yenenlere teker teker ipe dizdiğim gerçektir.

hatta ve hatta telefonla konuşurken arkadaşa 4 attığım olmuştur.

en iyi taktikler
hızlı pres
ve ofsayt taktiği dir
ayarlar için de ters piramit ve düz piramit yapabilirsiniz.

aguero ve ronaldoya sahipseniz uzun arapaslarla gol arabilirsiniz.
messi yada robbene sahipseniz kanatlardan baskı kurabilirsiniz.
drogba yada teveze sahipseniz uzaktan şut çekerek gol arayabilirsiniz.

zamanının en iyi oyunu sayılır.
10 üzerinden 9.(1 puan tutulamayan aguero ve nereseyse tanrı gibi yardıra yardıra koşan ronaldoya kırıyorum.)
namıdeğer "pes"çilerin hala oynadığı oyun.

aslında ben de pesçi arkadaşlarla takılırken hala pes 13 oynarız. ondan sonra sanki hiç pes çıkmamış gibi davranıyorlar. yaptıkları doğru mudur?
kesinlikle doğrudur.

sonrasında çıkan peslere baktığımız aman çok fazla tartışmaya konu oldu. yağmurdan kıstıklarını bilirim ekran kalitesi bozuluyor diye. bu nasıl beceriksizliktir be kardeşim.

pes 13 candır gerisi heyecan...

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler