playstation

efsane oyun konsoludur.1994 yılında piyasaya sunulmuştur, 2mb belleği vardır.en güzel yanlarından biri 480p video oynatabilmesidir.(tabii ki zamanına göre) ayrıca playstation'a özel efsane oyunları da vardır.bunlar metal slug, spider-man v.b. olarak sayılabilir.konsolu çalıştırdığında çıkan playstation simgesi ve sesi hala aklımdadır.
herkesin evine alamadığı dönemlerin çocukları gençleri için sosyalleştirici bir etkisi olmuştur. binlerce insan mahallesindeki yaşıtlarıyla bu playstation konsolunun toplu olarak ticari amaçla kullanıldığı salonlarda saatlerini geçirmiş;futbol maçları dövüş oyunları araba yarışları derken eve akşam ezanından sonra dönüp annelerinden azar işitmişlerdir. özlenen günlere dair güçlü anılara sahiplik yapar o yerin altındaki izbe küflü playstation salonları
gelmiş geçmiş en iyi rpg oyunlarını barındıran efsane konsol.
sadece rpg de değil, dönemine damgasını vurmuş ve etkisi hala süren pek çok türden oyuna ev sahipliği yapmıştır.

ortaokul ve lise yıllarında oyun kültürüm bu konsol sayesinde gelişmişti. şu küçük sevimli modeli olana sahiptim ama kafama sıçayım yaş ilerledikçe bir de moda değiştikçe gidip bir cd player ile değişmiştim.
rakipleri iddialı olmasına rağmen playstation daima onların satış rakamlarını geçmeyi başarmıştır üstelik. playstationcuyuz baba.
playstation 2 modeline sahip olduğum, japon oyun konsolu. konsolum her ne kadar emekliye ayrılmış olsada, o efsanevi açılış&menü seslerini ve grafiklerini unutamayacağım. bu konsolda tekken, wrc, fifa, finding nemo gibi nice oyunları oynadım. bende hatırası en yüksek olan modeli anlayacağınız üzere ps2'dir.

yeni modellerine gelecek olursak playstation'ı rakiplerine göre hâla başarılı buluyorum. fiyat/performans açısından sadece oyun oynama amacıyla tercih edilebilirliği olabilir.
ilk kez eminönü alt geçit de gördüğüm ve adını sony sandığım oyun konsolu.
zamanın da nintendo, sony den super nes konsolları için cd rom yapmasının istemesi ile başlayan hikaye, nintendo cd lerın kolay kopyalandığını öğrenip anlaşmadan caydıması ile sony nin elin de kalan cd romlar ile oyun konsolu yapmak için kullanması ile ortaya çıkan efsane.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler