playstation 4

7 Entry Daha
çıkışının üzerinden bunca zaman geçtikten sonra dün satın aldığım alet.

benim geç alma sebebim gran turismo. ben playstationu gt serisi için alırım. diğer oyunlar çok mühim değil. evde gaming pc sistemim de var. gt serisi yeni çıktı ve ancak oturdu. g29 u da bu yüzden aldım zaten.

ps3 den sonra cihazda en çok dikkat ettiğim şey multi tasking konusu. uygulamanın biri güncellenirken diğerinde devam edebiliyorsun. oyundan çıkayım iki video izleyeyim dediğin zaman oyun piç olmuyor. bu gibi ufak detaylar hoşuma gitti. cihazda analog audio olmaması ise en kötü yanı. bendeki slim model olduğu için spdif de yok.

pro ile kıyaslamasında güç tüketimi nerdeyse yarı yarıya. o da önemli çok güç tüketen alet çok ısınır. çok ısınan da ses yapar mantığıyla slim aldım. netekim çok sessiz. pc nin su soğutma pompasından az ses yapıyor.

ayrıca oyunlarda ps4 pronun öyle dev bir farkı yok. 4k da yine çoğu yerde pro yetmiyor.

bir diğer hoşuma giden konu ben direk 21:9 monitöre taktım. açılışı normal yaptı hiç bir ayar yapmadan direk ekranı yaydı.. ve öyle çok uzama efekti yok. youtube bile 21:9 oynuyor ve rahatsız etmedi açıkçası.

henüz pek oyun oynamadım ama oyun deneyimi anlamında gerçekten çok rahatlık sunuyor.

project cars demosunu oynadım. direksiyon ile oynarken team radio dualshock 4 den konuşuyor resmen aklım gitti. acaip bir detay.

görsel kalite olarak pc ile kıyaslamak biraz yanlış olabilir. zira oyun oynanabilir enucuz ekran kartı ps4 den pahalı. daha pc toplanacak ohooo.

bence ps4 almak için geç bir zaman değil ps5 daha 2 sene gelmez. gelse de oyunların çıkması uzun sürer.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler