playstation 3

evde oynamaktan hala fazlasıyla keyif aldığım ama oyunları döneminde hayvan gibi paralara satılan konsoldur kendileri. hala oynayanlar adına kopya oyunları satın alabilmek için kırdımak akıllı bir yötem olarak gelse bile asla tavsiye etmiyorum.
2006 yılında hayatımıza giren ve playstation 4 gelene kadar hayatımızdan çıkmayan oyun konsolu. 2009 yılında slim modeli ile birlikte eski, büyük kasasının pabucu dama atılmıştır ki piyano kasa playstation 3, şimdiye kadar tasarlanan en estetik teknolojik üründü belki de.

playstation 3, playstation 2'den devraldığı bayrağı bence iyi taşımıştır. xbox 360 gibi bir rakiple nefesi yettiği yere kadar yarışabilmiştir. ancak oyun geliştiricileri tarafından çok da iyi anılmaz.
halen severek oynadığım, kırılmış versiyonuna sahip olduğum oyun konsoludur. tek sıkıntı multiplayer action oyunlarını bulmakta zorluk çekmem olsa gerek. bu konsol aynı zamanda bir bluray player olarak da kullanılabilir. her ne kadar ülkemizde bluray çalarlar yaygınlaşmasa da bu playstation 3 ile bunu halledebiliyoruz. playstation cafe’lerin vazgeçilmezidir.
playstation 4 ile arasında kaldıktan sonra almaya karar verdiğim ve cihaz farkı ve oyunlarına verilen ekstra para düşünüldüğünde aldığıma pişman olmadığım sistemdir kendileri. yerdeki laçıları görmek ve adamın yüz hatlarını görmek için ekstra en az 2000tl vermeye gerek görmedim. tabi tercih meselesi. bence yeni başlayanlar önce ps3 alıp eğer sararsa ps4'e geçiş yapabilir.
ilk yılları sallantılı geçti biraz. sony'ye büyük zarar ettirdi. ama çok efsane oyunlar gördü bu platform. god of war, gran turismo, red dead redemption, little big planet ilk anda aklıma gelenler. herkesin hayatta yaşaması gereken deneyimler hepsi de. ikinci eli iyice düşerken, oyunlarının fiyatları insani seviyelere gelmişken, almak oynamak lazım.
ps4 den önce çıkan oyun konsolu. en çok satan konsollardan biri olup korsana karşı koyamamıştır kendileri. ps4 gibi durmadan güncellenmediği ve desteklenmediği için bir nevi sony tarafından el altından illegale açılmıştır. fiyatları şu günlerde 200 civarında felandır.
ilk çıkan versiyonları yani fat 80fb kasalar kıymeti bilinmemiş aletlerdir. bluray ve sacd desteğiyle zamanının ötesinde aletlerdir.

ayrıca linux desteği sürdürülebilseydi bambaşka bir dünya olacaktı.
kırılması sebebiyle oyuna para vermeye gerek kalmayacağından tercih edilebilir. ps4'ü kırıldımı bilgim yok ama kırıldı ise ps4 tercih etmek daha hoş olacaktır.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler