playstation 2

gelmiş geçmiş en çok satan oyun konsoludur kendisi. ilk çıktığı dönemde ebay'dan 2300 dolar satış fiyatına ulaşmışlığı vardır. o kadar sevilmiştir ki üzerinden 17 sene geçmesine rağmen hala ps2 için oyun çıkarılmaktadır.

çok konsol geldi, daha da çoğu gelecek ama ps2 ayrı bir yerde olacak.
hammaddesi nedir anlayamadığım efsane derecede sağlam konsoldur. hala açıp oynamak istediğim oyunlar barındırır, günün birinde açılmak üzere bir köşede bekliyor. açılıştaki logo sesini bile özlerim kimi zaman. öyle yerleri vardır ps1 ve 2nin gözümde.
tasarım açısından en çok beğendiğim playstation konsoludur. ama bence playstation 1 veya 3 kadar efsane değildir.2000 yılında piyasaya sunulmuştur.özel yapan yanlarından biri çevrimiçi oyun deneyimi sunmasıdır.hatta bu sayede en çok satan oyun konsolu olmuştur.
yemeyip içmeyip 700 tl biriktirp aldığım oyun konsolu, bir zenginlik göstergesi, inanılmaz oyun kütüpanesi ile oyun sevenlerin ağzının sulandıran cihaz, god of war ile son demlerin de bile insanları kıskandıran özel oyunları ile konsol camiyasının kıralı( ah ah sen neydi be abi ).
sony'nin son offline konsolu. tarihte görülmemiş popülerliğe ve haliyle oyun sayısına sahipken, parmakla gösterilecek kadar az oyunun, onların da kendi sunucularını sağlamaları kaydıyla, online multiplayer imkanları vardı. türkiye'de kimse bu işlerle uğraşmadı tabii. 15 yıldır sahip olup bir kez internete bağlamayanlar tanıyorum. gerek yoktu çünkü.

offline olmasının bir etkisi daha vardı tabii. bir paket sigara parasına chip takılır, bu chip sayesinde de sınırsız korsan oyun oynanırdı. yüzlerce playstation oyununa sahip olan birini bugün hayal etmek zor, soyadı koç veya sabancı olmalı. o dönemdeyse "oyuncak sarayı" adlı yerlerden, merdiven altı cd'cilerden, hatta kırtasiyelerden kucak kucak korsan playstation oyunu topluyordu millet. sony'nin bunu engelleme şansı yoktu, ama oyunlar ucuz olunca daha fazla insan playstation alıyordu. en azından oradan kurtardılar.

sonradan da konsol üreticileri, korsanı engellemenin en iyi yolunun makineyi sürekli online olarak gözetim altında tutmak olduğuna karar verdi ve playstation'da korsan oyun günleri son buldu.
en çok satan konsol ünvanı kendisine aittir kasası cidden şık ve sağlamdır benimde ilk sahip olduğum sony konsoldur

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler