playerunknown's battlegrounds

pubg olarak bilinen hayatta kalma oyunu. henüz tam sürümü satışa sunulmasa da, beta versiyonu 20 milyon kopya satmıştır. aynı anda aktif olan kullanıcı sayısında dota 2 ve cs:go'yu geride bırakmıştır.

amaç uçaktan paraşütle atladığınız adada silah, zırh ve malzemeler toplayarak hayatta kalan son kişi olmaktır.
işin ustası tarafından yapılan son model bir battle royale oyunu. playerunknow arma 2 battle royale modundan beri bildiğimiz bir isim. o günden beri sürekli mod olarak yaptığı oyunun nihayetinde ayrı bir oyun projesi olacak şekilde çıkarıyor. daha çıkmadan rakiplerini neredeyse piyasadan silmiş durumda.

fakat şu sıralar büyük bir optimizasyon sorunu var oyunda onu da hallederlerse eğer early access falan bakmayın dalın oyuna.
son çıkardığı güncellemelerle çok sistem gereksinimi istese de cs go yu sollamış olan survive oyunudur. geleceği baya var yalnız turnuvalar beni eğlendirmiyor. ayrıca kasa açımından gayet kaliteli malzemeler çıkıyor ve kar edebiliyorsunuz.
gençlerin şuan ki en popüler strateji savaş oyunu.internet cafelerde twich üzerinde ençok oynanan multiplayer oyun olduğunu görebilirsiniz.h1z1 adlı oyun bu oyunun atası olarak sayılsa da nasıl olduysa pubgb h1z1 önüne geçmiş ve oyuncular arasında popülerleşmiştir.

oyunda en önemli olan şey takım koordinasyonu loot(cephane toplama) ve konum almadır.oyunda harita üzerinde gaz salınımı olur alan giderek daralır oyuncular gazdan korunmak için tek safe zone a toplanmaya başlar ve bu sırada ölme ihtimaliniz gittikçe artar

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler