plague inc.

elinizdeki bakteri/virüs ya da diğer bir patojeni geliştirip, güçlendirip tüm dünyaya hastalık yayarak insanlığın sonunu getirmeye çalıştığınız efsane oyun. ndemic creations ve miniclip işbirliği ile yapılmış. grafik açısından hiç bir özelliği yok, bir dünya haritası üzerinde oynuyorsunuz. fakat oyun aşırı derecede bağımlılık yapabiliyor. elinizdeki patojenin özelliklerini, yayılma şekillerini ve yeteneklerini insanları hasta edip puan topladıkça geliştiriyorsunuz. farklı zorluk aşamaları ve farklı patojen tipleri var. metro ya da otobüste dünyanın sonunu getirmek isterseniz oyunun mobil versiyonu da mevcut.
istediğiniz herhangi bir bölgede başlayabildiğiniz, virüsünüzün ismini, özelliklerini kendinizin belirleyebildiğiniz, yayılacağı şekilleri v.b. kendiniz belirleyebildiğiniz android, ios, pc, mac oyunu.

oyunda pek grafiklik bir durum yok, basit grafiklerle yeterli seviyede iş yapıyor.
haftanın altı günü iş ve ev arası uzun toplu yaşıma yolculukları yaşadığım için bana ilaç gibi gelen oyun. oynanışı çok eğlenceli ve bir o kadar da basit. kendinizi kaptırdığınızda vaktin nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. oluşturduğunuz bakterinin tüm dünyayı ele geçirdiğini gördüğünüzde yaşadığınız sevinç ise paha biçilemez :)
app store’dan 1.29 liraya alacağınız paragöz oyun.

oyun temel olarak yazarların bahsettiği gibi salgın yayma odaklı lakin oyun sizi sürekli oyun içi mağazadan birşeyler almaya zorluyor. gerçekten zorluyor. bu durum gün geçtikçe sizi bunaltıyor ve verdiğiniz paraya pişman oluyorsunuz. 1.29 para mı diyenler çıkabilir ama arkadaşlar ekmek aslanın ağzındadır. bizler için para kolay kazanılmıyor.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler