philips hue

philips hue 2012 yılında piyasaya çıkan akıllı aydınlatma sistemi. iphone ve androidinize yüklenen app ile evin ışığını telefonundan değiştirebiliyorsun. henüz evime alma fırsatı yakalayamadım ancak 2013 te bir fuarda tanıtımına denk gelmiştim. gerçekten enteresan birşey.

moduna göre o odadaki ışığı değiştirebiliyorsun. beyaz, sarı hatta disko renk seçeneği bile mevcuttu. şuan için başlangıç paketi fiyatının 150 dolar civarı olduğunu biliyorum.
philips markasını sever kendi evimde de kullanırım ancak sadece lambaların rengini değiştirmek için 600 küsür türk lirası para vermek bana biraz saçma geldi. sonuçta öyle sık sık evin lamba renklerini değiştiren biri değilim ki bu zaten çok da tercih edilen birşey değil göz sağlığı açısından. ancak şunu yapabilse idi yani 20 watt ampülü istediğimde 5 watt'a kadar kısabilse idim o zaman oldukça kullanışlı olurdu. evin içinde herhangi bir lambanın ışığını kısabilsem gerektiğinde de yükseltsem ve bunu hafızaya alıp benim davranışıma göre hareket edebilse o zaman çok pahalı demezdim, oldukça kullanışlı olurdu.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler