pharmaton

multivitamin, minaraller ve ginseng g115 içeren takviye edici gıda. halk arasındaki adıyla vitamin hapı. diğer vitaminlerden farklı olarak içeriğindeki büyük bir enerji kaynağı olan ginseng'ten olsa gerek kendinizi daha enerjik hissettiğiniz, uykusuzluk sorununun neredeyse ortadan kalktığı ve immun sisteminizin gerçekten kuvvetlendiği bir takviyedir.

içeriğinde; ginseng g115 soya lesitin, a vitamini, c vitamini, e vitamini, b1 vitamini, b2 vitamini, b3 vitamini, b6 vitamini, b9 vitamini, b12 vitamini, d vitamini, biotin, kalsiyum, demir, manganez, çinko, bakır ve selenyum bulunmaktadır.

kilo aldırdığına kesin bir tespit yoktu. lakin mide bulnatısı gibi basit yan etkileri görülmektedir. bir de malumunuz bütün vitaminleri belirli bir dozda almanız gerekir. yani günde 1 kapsül kafidir. fazlasını idrar yoluyla atacağınız için bir işe yaramayacaktır.
sadece suda eriyen vitamindeleri yani b grubu ve c vitaminini idrarla atarsınız diğer vitaminler vücutta depolanır modern zamanlarda insanların beslenmesi gayet iyi ve çeşitlidir ki mesela günlük c vitamini ihtiyacınızı yemeğin üzerine attığınız azıcık pul biberden karşılayabilirsiniz. yada b vitaminleri balıktan yumurtaya bir çok sebzede meyvede var. d vitaminini güneşli bir günde 5-10 dk dolaşarak depolayabilirsiniz yani tüm vitaminleri çevrenizden fazlasıyla alabiliyorsunuz vitamin eksiklikleri vücuda zarar verir ayrıca fazlalığı da zarar verir. çevremde kullananların %95'i için gereksiz olan vitamin takviyesidir.
üniversite döneminde faydasını gördüğüm bir ilaç. öncelikle multi-vitaminlere inanan bir insan değildim. tabii üniversite döneminde kafamda bin tane deli soru ile dolaşıyordum. dikkat mikkat hiç birşey yoktu. günlerden bir gün eczaneye daldım. "madem reçetesiz, o zaman zararı olmaz" şeklinde düşünerek eczaneden bir kutu pharmaton kaptım. artık kendisinin etkisine mi kendimi inandım yoksa gerçektende faydası oldu mu bilmiyorum ama 24 saat içerisinde iç sıkıntımda ve dikkat dağınıklığında azalma sezdim. üstelik derslerime daha iyi motive olabiliyordum. bir kutu bitince bıraktım. bir daha kullanmadım.

dipnot: yukarıdaki hikayemi okuyup hemen gidip eczaneye benim gibi bodoslama dalmayın. mutlaka ama mutlaka aile hekiminize sorun.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler