peugeot

fransız otomobil üreticisi. 1810 yılında el aletleri üretmeye başlamıştır. 1890 yılından beri otomobil üretiyordur. psa(psa peugeot citroën) bünyesindedir.

ülkemize gelen modellerinde bulunan 1.6 hdi dizel motorları tüketim açısından rakiplerini elemektir. ayrıca performans konusundada sizi memnun eder. iddialı tasarımların yerini yavaş yavaş herkesin beğenebileceği klasik tasarımlara bırakıyordur. markanın şuanki sorunları: malzeme kalitesi, otomatik vites ve kötü marka algısı olarak görüyorum. son modellerinde bu algıyı yavaş yavaş kırmaya başlasada, pejo'nun önünde uzun bir yol vardır.

elektrikli otomobil trenini kaçırırsa belkide 20-30 yıl sonra göremeyeceğimiz otomobil markası olacaktır.
hdi gibi inanilmaz verimli dizel motorlari vardir. halk arasinda pic kasa olarak anilan 106 gti modeli ile turk halkinin bildigi, ancak 106 gti modellerinin neredeyse tamami kamyon altina girdigi icin etrafta goremedigimiz, aktif olarak kullandigim guzel marka.

bu arabalarin tasarimlari hakikaten iyidir. 206, 307, 406 gibi doneminin ve sinifinin en iyi tasarimlarini yapmistirlar. otomatik vitesleri sorunlu idi bir zamanlar ama simdi onu da duzelttiklerini iddia ediyorlar.

ozetle, fransa’dan cikan en iyi arabalardandir. turkiye’de algisi kotudur.
türkiye şartları özelinde konuşuyorum, birebir rakibi olan renault'un gerisinde olan bir marka. teknik servis ağı renault'nun fersah fersah gerisindedir. olanların da kalitesi şüphelidir. bununla birlikte hakkını da yemeyeyim. peugeot 301 gibi bazı modelleri rakiplerinden net bir şekilde iyidir, markanın eksiklerine rağmen kendisini tercih ettirir.
asıl adı psa-peugeot olan fransız otomobil grubu. bünyesinde peugeot, citroen, opel,vauxhall, hindustan motors gibi markaları bulundurmaktadır. merkezi fransa da olup avrupanın en büyük 2. otomobil üreticisidir. geçtiğimiz aylarda general motors tan opel vauxhall ı satın alarak alman kalitesini de bünyesine katmıştır. bu sayede içinde bulunduğu market sayısını da arttırarak daha fazla satışlara ulaşmayı hedeflemektedir. faurecia gibi markalara da yatırımları bulunan psa peugeot çok ulıuslu bir şirket olup push to pass diye adlandırılan 2020 ye dayanan bir stratejik plan izlemektedir.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler