periscope

ilk çıktığında herkes tarafından her yerde canlı yayın yapmayı sağlayan uygulamadır. hatta maçları bile televizyon herkes izlesin diye canlı bağlayıp izletenler çıkmıştı. zamanla farklı amaçlar için canlı yayın yapılmasına devam edildi. dil seçeneği değiştirilerek farklı ülkelerde yapılan canlı yayınlar izlenebilmektedir. instagram gibi uygulamalar canlı yayın özelliği gelmesi ile ilgi giderek azalmıştır.
uzun süredir +18 yayınlar yapılan fakat son zamanlarda ciddi anlamda fake videolar yayınlanan canlı yayın paylaşım uygulamasıdır dil seçeneği değiştirilmesi seçeneğini vermesi şuan tek artı özelliğidir diyebiliriz
birkaç ay önce deneyimlediğim,yararlı bir içerik videosu bulamadığım twitter tabanlı canlı yayın yapma uygulaması.zamanında deneyimlediğim kadarıyla en çok izlenen videolar genelde belli kitleyi çekmek için yapılan +18 yayınlardan oluşuyordu.doğru düzgün yayın yapanlar ortalamaya göre çok çok azdı.velhasıl kelam youtube gibi kanser tipleri bir araya toplayan bir uygulama.
her nasıl snapchat'in story özelliğini instagram kendine ekleyip devreye aldıysa aynı şekilde canlı yayın özelliğini yine instagrama almasıyla periscope'un da popülerliğinde ve kullanıcı sayısında ciddi bir azalma meydana geldi. şu an anonim kişilerin canlı yayınlarını takip etmek için bile herkes instagramdaki keşfet modunda takılıyor. periscope şu anki haliyle saçma sapan canlı yayınlar ve kaçak maç yayınları gibi videolar dışında doyurucu hiçbir şey sunmamakta. yakında akıbeti chatroulette gibi olacak diye korkutmuyor da değil.
üretiliş amacı çok güzel düşünülmüş olsa da kulanıcıları tarafından deyim yerindeyse amacına tecavüz edilmiş, başarılı bulduğum sosyal medya uygulamasıdır. yurtdısındaki yayınlarda gayet kaliteli içerikler bulmak mümkünken bizde neden bu kadar saçma şeyler peşinde koşulduğunu anlayamıyorum. mesela ben ırma kasırgasını buradan izlemiştim veya bu tip önemli olaylarda yayın yapan kanallar sayesınde daha bırıncı elden haber sahıbı oldum. ama bizde durum çok ama çok farklı.
yine de telefonunuzda bulundurulması gereken uygulamalardan birisidir. ne için kullandığınız size bağlı sonuçta.
çıktığı günden beri ligtv aboneliğimi iptal etmemi sağlayan mükemmel bir uygulama. hemen hemen her maçı hd kalitesinde izlememizi sağlaması gönülleri feth etmiştir. umarım tüm sezon bu performansı devam ettirir.
twitter tarafından geliştirilmiş canlı yayın uygulaması aslında doğru düzgün kanalları takip ettiğiniz zaman bayağı yararlı mesela ben cnn türk ü filan takip ediyorum önemli bir şey olduğu bildirimi geldiği zaman tak açıp kaçırmadan seyrediyorum.
kendisi tamamen porn sitesine dönüşmüş bi platform olarak kaldı. 2 sene önce çok popüler oldu ve her telefonda mevcuttu. genelde kaçak yayınlar yapılıyor periscope'da.
sonrasında başka platformlarada canlı yayın eklenmesiyle popüleritesini yitirmiştir.
şimdi fake ve cinsellik videolarıyla karışmış.
maçlara başka yerlerde olduğum zaman bakabilmek adına kurdum kendisini bir arkadaşın tavsiyesi ile. gerçekten bazı adamlar iyi yayınlar veriyor bu bağlamda ama bir o kadar da +18 içerik kaynıyor. bunu farkettikten sonra maç olan bir gün açtım hanımın yanında bak dedim telefonu kurcalarken açarsın filan bende maç için duruyor diye izah ettim. öbür türlü başa bela olabilecek cinsten bir uygulama. bazı yabancı kanalların bölgelerden canlı yayınları olabiliyor ve içerik olarak iyiler ama ekranı aşağıya hızlı kaydırcam diye bayağı uğraşırsınız. yine iyi amaçla yapılmış bir uygulamanın hüsranla biten sonunu görüyorsunuz her açtığınızda.
tüketici olarak biz uygulamayı nasıl kullanırsak o da bize o yönde hizmet vermekte. biz artı 18 yayınlarına bu kadar rağbet göstermesek bu yayınlar bu kadar artmaz. kaçak maç yayını da aynı şekilde biz her şeyi bedava kullanmak isteyen bir toplum olduğumuz için bu tarz uygulamalarin bizdeki kullanım alanı da ancak bu kadar olur. twitter tabanlı olan bu uygulama facebook ve instagramin da canlı yayın özelliğine geçmesiyle ilgiyi kaybetmiştir. hatta bir ara kapatılacağını duymuştum
  • /
  • 3

Bedava Bitcoin KampanyasıÜyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler