periscope

bulunudunuz konumdan canlı olarak görüntülü yayın açabildiğiniz ve dünya haritası üzerinden bulunduğunuz konuma tıklayanların yayınınızı izleyebildiği stream platformudur. ben bu platformuda* uzun bir süre kullandım. daha sonradan amacından sapmaya, maç yayınları yapılmaya ve erotik yayınlar yapılmaya başlayınca bıraktım. zaten bildiğim kadarıyla engellenmesi bile söz konusuydu. bu platform twitter tarafından satın alındıktan sonra çok bozdu.
eksi sozluk’ten entry sildirerek gundemde kalan bir meslektasin uyurken acik birakarak kendini meshur ettigi uygulama. bir ara cok meshurdu, su sn kullaniliyor mu bilemem.

bir de bir donem digiturk’un ezeli dusmaniydi bu uygulama, gerek stadyumdan, gerek herhangi bir cafeden canli mac yayini yapiyordu millet. bu da digiturk’un basini agritiyordu.
öldürecek zamanımın olduğu anlarda girdiğim platform. yayın açanların çocuğunun özel güvenlikçi, er ya da polis olduğununu görebilirsiniz. komik anlara şahit olmuşluğum vardır. bir süre daha takıldıktan sonra hep aynı tarzda yayınlardan sıkılıp sildim.

kalp özelliğini çok saçma buluyorum. bir avantajının olması güzel olabilirdi. bunun dışında bitmiş yayınları tekrar izleyebilmemiz güzel.

periscope'un en sağlam tarafıda televizyonda yayınlanma fırsatı olmayan anların özgürce canlı olarak yayınlanabilmesi.
maç yayınları ve erotik yayınlardan geçilmeyen canlı yayın platformudur.sosyal medya platformu diye geçse de pek bi alakası yok,tamamen milletin kendini gösterme amacı güttüğü scorpun canlı yayına geçmiş hali gibi bişey
özellikle para vermeden basketbol ya da futbol izlemek istiyorsanız mutlaka bir kaynak bulabildiğiniz uygulama. bir de saçma sapan erotik şovmuş gibi görünüp sonunda hiçbir şey olmayan bir tarafı kalkmış türk kızları var olmazsa olmaz.

böyle kendini dünyanın en güzel hatunuymuş gibi gösteren ama konuşmaya başladığında kaçarak uzaklaşmak isteyeceğin bir sürü hatun meme göstereceğim ayağına izlenmesini arttırmaya çalışıyor. gereksiz.
kitlesinden şikayet edilmesini anlamadığım uygulama. bir spor organizasyonunu, bir konferansı vs., yani insanların zaten izlediği şeyleri yayınlamadığınız sürece kendinizi yayınlıyorsunuz. herkesin meşrebi veya ego tatmini anlayışı farklı ama nihai olarak herkesin amacının ego tatmini olduğunu söylemek yanlış olmaz bu tarz programlarda.

bunun dışında pc'de web tabanlı kullanımı gerçekten zor bir uygulama. ne gerçek manada tam ekran oluyor, ne de butonlar düzgün çalışıyor. iki kez basınca çalışmayan buton üçüncüde çalışıyor falan. kafasına göre.
web uygulamasının başarılı bir arayüzü olduğunu söyleyebilirim. çok sayıda sanatsal (heykel yapaımı, resim vb) kanal var ve izlemesi gerçekten eğlenceli oluyor. ancak müstehcen yayın yapan tipler de mevcut ve bunlara hiçbir şey yapılmıyor. bu durum kullanıcı sayısını azaltıyor haberleri yok.
popüleritesini günden güne iyice yitiren sosyal paylaşım sitesidir. insanların zaten neden periscope kullandığını bir türlü anlayamıyorum?
canlı yayın uygulaması, yeni adı scope olan uygulama size belirli bir kitleye yayın yapma imkanı sunuyor.

yaptığınız yayının kalitesine ve zaman dilimine göre oldukça iddialı izleyici kitlesine ulaşabiliyorsunuz

benim gördüğüm rakamlar kendi yayınımda gezelim görelim tarzı bir yayın olmuştu bu 1500-2000 arası bir toplam izleyiciye ulaşmıştım.

kendi izlediğim yayınlara gelirsek eskiden talk show tarzında yayın yapan bir kaç kişi vardı 5k-10k arası değişiyordu bunların yayınları

şu sıralar eski havası kalmayan periscope'a sadecek kaçak yayın izlerken bakıyorum 100.000 seyirciyi geçiyor bu yayınlar
periscope çok basit bir şekilde canlı yayın yapmaya yarayan bir aplikasyon. fakat bizim milletimizin canlı yayın anlayışı biraz bozuk malesef.
maç izlemek için güzel bir alternatif olduğunu belirtelim.
  • /
  • 3

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler