paypal

paypal, kredi kartı kullanmadan veya kullanarak, internet üzerinden güvenli alışveriş yapmanızı ya da istediğiniz kişiye sadece bir e-posta adresi aracılığıyla para yollayabilmenizi sağlayan, bir nevi online bankacılık sistemiydi. özellike freelance, yurtdışı ile çalışan kişilerin yoğun olarak kullandığı, yurtdışından internet üzerinden alışveriş yapan kişiler de yoğun olarak kullanırdı. türkiye operasyonlarını sonlandırmasıyla, bu iki kitle çok zor günler geçirmiştir.

bana kalırsa kripto para birimlerinin döneminde çok da gerekli bir şey değildir artık.
wikipedia'nın kardeşi.

btk ile yaşadığı sıkıntılar nedeniyle türkiyeden çıkmak zorunda kalmış, ve o günden beri türkiyede kullanılamayan sistemdir. hesaplarınızda para kaldı mı ne oldu ne bitti diye kontrol edin derim çünkü eskiden paypal ödeme imkanı sunan sitelerden hiç biri artık bu imkanı verememektedir.
en kısa zamanda geri dönmesi gerekir. daha önce yurt dışı ticareti yapanlar, yurt dışından ürün alan veya hizmet alan insanlar için sığınılacak limandı kendileri. şu an türkiyede bu işi yaptığını ve/veya yapacağını iddia eden bütün sistemler inanılmaz kötüdür. kendinizi çaresizce kullanırken bulabilirsiniz. en yakınlarından olan ingiliz bir şirkete ait skrill ise yakın zamanda dolarla işlemi ülkemizde kapattı dımdızlak kaldık. western union bir atak yapıp kendileri gibi ödeme kabul etmemeye devam ettikçe saçma sapan sistemlere maruz kalmaya devam edeceğiz gibi gözüküyor.
paypal çok yararlı bir sistem de olsa, benim için maaşımdan %10'a yakın bir kesinti yaptığı için bir daha yüzüne bakmadığım bir firma olarak kalmıştır. ayrıca kesintiyi bana gelen para üzerinden yapmış, gönderen kişiye hiç bir bildirimde bulunmamıştır. ondan sonra ödemeleri transferwise gibi sistemler üzerinden yapmış çok daha az bir komisyon ile çok rahat bir şekilde paramı alabilmiştim.

sanal paraların yaygınlaşmasıyla birlikte, eğer onları kullanmaya başlamazsa yavaş yavaş kullanım alanının azalacağını düşünüyorum.

Bedava Bitcoin KampanyasıÜyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler