paribu.com

  • /
  • 6
bugün üyelik aldığım sitedir ancak sadece bitcoin işlemi yapılıyor, an itibarı ile herhangi bir altcoin işlem seçeneği bulunmamaktadır.
pratik kullanım açısından türkiye'nin en iyi bitcoin borsalarından biridir.

merkezinin beykoz'da olması bir artısı ismini vermeyeceğim ve benimde bir miktar birikime sahip olduğum bir borsanın merkezi kıbrıs'da. firmalar neden kıbrıs'dan iş yapar insanı biraz düşündürüyor.

ayrıca bu sitenin güvenli soğuk depolama sistemi yani bitcoinlerin offline olarak depolanma teknolojisine sahip olduğuda yazıyor sitesinde.

fakat en nihayetinde hiçbir bitcoin borsası denetlenmediği için hiç bir bitcoin borsası gerçekten güvenlidir diyemeyiz.
btcturk ile birlikte türkiyede kullanılabilecek en güvenilir bitcoin sitesidir. üyelik onayı almak için kimlik kartınızın önlü arkalı resmini atmanız isteniyor. ancak altcoinlerin olmaması ve yüksek komisyon oranları olumsuz yanları. bu sebeple bitcoinleri burdan aldıktan sonra takas yapmak için yabancı sitelere aktarma daha mantıklı duruyor.
türk lirası ile bitcoin alış- satış işlemleri yapılabilen. hesabınızdaki bitcoinleri offline güvenli cüzdanlarda saklayan, 7/24 işlem yapılabilen ve çift aşamalı (parola ve telefona sms ile gönderilen şifre) güvenlik sistemi sunan kripto para borsası.
bitcoin alım satım sitesi. en iyi özelliği sade kullanılabilir arayüzü ve maillere en fazla 10 dakika içinde yanıt veren müşteri temsilcileridir. ayrıca giriş yaparken sms onayı istemesi kullanılırlık konusunda güven sağlıyor
bitcoin için yapılmış en geniş hacimli türk borsasıdır. en kısa sürede onay alıp bitcoine atılabileceğiniz bir mecradır. site tasarımıyla kullanımı rahat bir sitedir ve diğer borsalara nazaran en çok para hacmi buradadır. btc normal fiyatına göre türk borsalarında 300 500 700 tl gibi fazla değerdedir. ancak arbitraj yapmaya müsait mi bilmiyorum. anında cevap veren mail destek sistemi vardır. sitenin bence 3 kusuru var
- btc fiyat grafiği bulamadım
- btc yorumları paylaşılan bir bölüm iyi olabilir
- btcden başka altcoinlere yer vermemektedir alternatif yok
işlemler gayet hızlı olsa da dogecoin ,litecoin ,dash gibi altcoinler ile işlem yapılamadığı için yerini koineks'e kaptıracak olan bir sanal borsa'dır
btcturk'e göre onay için daha az uğraştıran sanal borsadır. btcturk'te dilekçe, fatura, kimlik istendiği halde paribu'da sadece kimlik fotokopisi yeterli olmaktadır. üstelik onay süresi gayet kısadır. sitenin kullanımı ve müşteri ilişkileri de oldukça iyidir.
btc yatırma işlemleri için 0.001 tutarında minimum sınır uygulayan bunun altında gelen transferleri hesabınıza geçmediği gibi gönderene de iade etmeyen sanal borsadır. ne olursa olsun, yanlış olduğu görüşündeyim.
bitcoin işlemlerinizi gayet hızlı bir şekilde gerçekleştirebileceğiniz güvenli sanal borsa. site yapısının da kolaylığı tercih sebebidir.
  • /
  • 6

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler