papara

papara internet üzerinden para gönderim uygulamasıdır. papara'nın anlaşması olan (ki çok fazla siteyle anlaşmalıdır) sitelerden papara üzerinden tl gönderim işi yapabilirsiniz. ben çiftlikbankda papara ile çalışmaktayım kazançlarımı papara hesabıma aktarıyorum oradan da kendi banka hesabıma çekiyorum eskiden para çekmek ücretsizken şuanda para çekim işlemlerinden 1 tl işlem ücreti almaktadırlar.
her şeyde para kesmese güzel sistem aslında. en son youtubeda bir reklam gördüm kırmızı kapuşonlu bir abi rap şarkısı söylüyor falan.insanların ihtiyacı olan bir sistemdi aslında,sunulması iyi olmuş böyle bir şeyin
müşteri hizmetleri bu kadar kötü bir firma ile daha önce hiç karşılaşmadım 7/24 canlı destek verdiklerini söylerler ama mail atarız dönmezler ararız abartmıyorum 2 saat bekledim telefonda o salak şarkıyı 1 milyon kez dinledim belkide ve sıra bana geldiğinde telefonu kapattılar btctürk kullanıcılar özellikle kullanırken dikkat etsinler ellerini düştünüzmü vay halinize .
paypal ülkemizden çekildikten sonra onun açığını kapatmak için kurulmuş bddk onaylı bir kuruluştur ancak bu yüzden birçok şeyden vergi kesmektedir. ayrıca btcturk sitesi üzerinden papara ile bitcoin alabilme gibi bir imkanınız da var. bu nedenle öneririm.
btcturk sitesine para yatırmada aracı olduğundan kullanılan mobil ödeme sitesi. btcturk sitesine para yatırmak istediğinizde yatırdığınız miktar üzerinden %1 komisyon + kdv almaktadır.
kendilerini bir kaç kez denemek durumunda kaldım ancak hiç de iç açıcı olmadı benim için. benim için önemli olan komisyon oranından ziyade 7/24 ve hızlı biçimde işlem görülebilmesi. lakin ilk denememde 3-4 saat civarı bekledim. akabinde işlemi çözdüm biraz gecikmeli de olsa. ancak ikinci denememde sistemsel hata nedeniyle ertesi gün banka hesabıma iade geldi. bu anlattıklarım esasen şikayet metni gibi oldu ama kullanacakların göz önünde bulundurması gerekir. sonuç olarak düşünce güzel ancak pratikte vasat.
güzel bir platorm, bankalar ile uğraşmadan 5 dakkika da bir hesap açıp para gönderimi ve alımı yapabilirsiniz, onaysız hesap limiti 700 tl iken onaylı hesap limiti 50 bin tl dir.
havale ve para transferleri konusunda oldukça işimi gören bir sistemdir. yalnız tam kart satın alacakken atm'den para çekme işlemi için 5 tl kestiklerini öğrenince vazgeçtim. benim yurtdışında para çekerken ödediğim ücreti adamlar yurtiçi atm'den alıyorlar *
amazon pay ve paypal'a kıyasla ödemeyi kolaylaştırmak yerine zorlaştıran site. yabancı firmalar işinizi ne kadar kolaylaştırıyorsa bu o kadar zorlaştırıyor "güvenlik" adına (güvenlik de sizin güvenliğiniz değil ters ibraz'a karşı kendi güvenlikleri). hemen örnekleyelim: amazon pay ile işlem yapacaksanız hesap açmanız için gerekenler bir mail adresi (onaylamaya bile gerek yok), isminiz ve şifreniz. hesabınızı açtıktan sonra kartın numarasını ve son kullanım tarihini giriyorsunuz (ccv'ye bile gerek yok) ve işleminiz bitiyor.

gelin aynı işlemi papara ile yapalım: hesap aç, açarken isim, e-posta, şifre gir, e-postayı onayla, telefon numarası gir, telefon numarasını onayla, hesabı açtıktan sonra site sizi otomatik geri atacak, hesaba giriş yap, giriş için telefon doğrulaması yap, kart ekle, kart eklerken 3d secure'u tamamla, ödeme işlemini başlatırken yine giriş yap, giriş için telefon doğrulaması, eklediğin kartı seç, 3d secure ve bitti. yazarken yoruldum bakın, bir de bu 3d secure'da insanlık hali olarak hata yaparsanız işlem daha da uzuyor.

şimdi yine burada da "bunlar hep seni korumak için" diyenler çıkabilir; cevap hayır, benim güvenliğim ile hiçbir ilgisi yok. bankalar 3d secure olmadan yapılan bütün işlemleri çok rahat geri alabiliyorlar, biraz uğraşırsanız 3d secure yapılmış işlemleri de geri alabilirsiniz. bu sitenin amacı bu kadar işlem yaptırarak ters ibraz yapılmasını önlemek, kendilerini korumak yani. zaten eğer kart bilgileriniz çalınırsa kim neden papara'yı kullansın gider 3d secure olmayan sitelerden boşaltır kartınızı. amazon ise bu kadar kolay olmasına karşı son derece güvenli, müşteri temsilcisi o kadar iyi çalışıyor ki anlatamam. siz kendilerine "bu işlemi ben yapmadım" dedikten sonra geri kalan her şeyi halledip kartınıza bütün paranın iadesini yapıyorlar (papara hayatta yapmaz). aldıkları komisyonlara falan hiç girmiyorum zaten. basitçe kullanmayın, ödeme yapmak için 30 dakika uğraşır durursunuz.
birbirimizi kandırmaya gerek yok burada. paypal türkiye'de eskisi gibi faaliyet sürdürebiliyor olsa kimsenin kullanmayacağı bir hizmettir papara. paypal kalitesinde olmasa bile ona yaklaşan bir ürün olsa kullanılır. kimse kalkıp herhangi bir şeyin aynı kalitede yerli alternatifi varken gıcıklık olsun diye yabancı alternatifi kullanacak değil. yabancı olanın tercih edilmesinin bir sebebi var. bu sektör özelinde fahiş ücretleri ve sorunlu altyapısıyla papara'nın paypal'le aynı ligde bile olmadığı çok açık mesela. umarım şu ana kadar aldıkları maddi manevi desteğin tamamını teknik sorunlarını çözmeye yatırırlar, biz de seve seve kullanırız.
  • /
  • 2

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler