panasonic

japon endüstri devi firma. önceleri matsushita corpotation bünyesinde bir firma iken şu anda ana firma adı panasonic olarak güncellendi.

dünyanın en büyük elektronik firmalarından birisidir. bazı alanlarda lider olarak götürür.

national , technics gibi alt firmaları vardır.

otomotivden tutun bir çok alanda üretim yapar.

şu sıralar tesla ile beraber lithium pil işinde dünya çapında üretimin yarısını karşılamaktalar. panasonic/tesla , lg , samsung/sdi ve sony yi çıkar geriye pek pil diye bişey kalmaz. 18650 pil konusunda aşmış bir firmadır.

asıl gelelim ses sistemleri konusuna. bu firmanın ufak bir surround rear speaker ı bana hediye olarak geldi. bir tanıdık çöpe atacak iken bana verdi al denersin hoşuna gitmezse satarsın şeklinde. arka surround olarak vasat bir cihaz olduğu için pek kullanmadım bile.

ancak bu ufak cihazlaı bir de stereo ön olarak deneyim dedim. o da ne inanılmaz bişey. 5-6 cm full ,range sürücü ile inanılmaz işler yapıyor. seste inanılmaz bir detay ve tonal denge var. tabii ki alt frekanslar başarısız ama ufak bir masa üstü sistemi için çok çok iyi. 20 cm subwoofer ile akıl almaz bir performans.

sözün özü ikinci elde filan bazen oluyor bu cihazlardan. şu anda biraz daha üst modelleri 2 yol sürücülü olarak sahibinden sitesinde 250 300 liralara satılıyor. o paralara değmez ama düşeş alınırsa çok ekonomik bir desktop sistem kurulabilir.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler