paint

türk internet tarihinin en ilginç fotoşop çalışmalarına imza atmış microsoft'un ücretsiz resim düzenleme ve çizme yazılımıdır.
şu aralar windows 10 sürümünde paint 3d ile guncellenmiş uygulama. xp den beri yoğun bir şekilde ilgi çekmiş ve kullanılmıştır. hala da kullanılmakta olup unutlmaz uygulamalardan biridir.
ekran görüntüsü almak için genellikle kullanılan paint programı, artık ekran alıntısı aracı yazılımın ortaya çıkışından sonra artık benim için tarih olmuştur. paint, ekran alıntısı aracına göre çözünürlüğü çok düşük kaliteli olarak sunmaktadır.
tarih olmuş mikrosoft'un saçma sapan programıdır zaten mikrosoft'un eline alıp eskitmediği hangi program vardır ki?
artık paint 3d oalrak güncellenmiş versiyonuna windows 10 ile sahip olabilirsiniz. ancak orijinal paint hala durmaktadır. ben hala aktif olarak kulanmaktayım. ekran görüntüsü alıp buraya yapıştırıp düzenlemek için daha hızlı ve kolay bir yol yok bence. iki saat photoshop'un ya da gimp'in açılmasını bekleyemem.
paint yakında emekli olacak bi microsoft windows uygulamasıdır. kendisi her windows sürümünde olmasına rağmen şirketin kimse kullanmıyor artık kaldıralım şunu düşüncesinden dolayı yakın zamanda kalkacak. açıkcası kendisi genelde ss almak için kullanılıyor artık ya da evinizde ufaklıklar varsa koyama içinde kullanılıyor. başka bi mekanizması kalmadı.
windows 98 den tutunda günümüze kadar 2000 lerin başındaki çocukların başında saatlerce vakit geçirdiği efsane resim programı. 2001 yılında aldığım ilk bilgisayarımda o dönemde 56k modem üzerinden satılan internet paketleri çok pahalı olduğu için fifa 99 ile birlikte saatlerce resim yapmaya çalışan sadece ben değilimdir diye düşünüyorum :)
paint piksel manada sorunsuz çalışıp yeni sürümü ile 3d desteği sağlayıp hala ayakta duran ve basit işlerde elimizin en sık gittiği programların başında geliyor birçok yazılım program veya şirketler bile hızla gelişen bu çağda paint hala ayakta hala güncelleme alıyor bu denli ayakta kalması ve kendi gelişimini devam ettirmesi takdireşayan
ekran göruntusu için hala bazı zamanlarda kullanırım. aslında çok basit olan paintten ekran göruntusu alma olayını çoğu kişi bilmez anlatayım. öncelikle nerenin ekran goruntusu alınacaksa o ekranda print screen tuşuna basıyoruz. sonra paint uygulamasını açıp ctrl+v yaptığımızda ekran göruntusu painte yapışmış olur. sonra farklı kaydetten jpeg olarak kaydetmek mümkün
windows'un çocukken en çok kullandığımız in-built gelen çizim programı. mantığı çok basit çalışır, layer olayı yoktur. aşağı yukarı 10 civarı aracınız vardır ve çok basit çizimler yapmak için kullanılabilir. dışarıdan copy paste ile aldığınız bir görüntüyü editleyemezsiniz, yalnızca üzerini çizebilir ya da silebilirsiniz.

windows yeni sürümüyle birlikte paint programını artık yüklü şekilde getirmeyeceğini açıkladı fakat windows app store'dan indirilebilecekmiş.
  • /
  • 2

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler