origin

electronic arts tarafından geliştirilen oyun dağıtım ve sosyal çok oyunculu oyun ağıdır. 2011 de çıkmış olup mac surumu 2013 de piyasaya sürülmüştür. steam le rekabet içinde olmakla beraber twitch.tv ile entegre bir şekilde çalışabilmektedir. android ios os xbox ve mac os platformlarından erişime açıktır. www.origin.com
steam'den oyuncu çalabilmek için başarılı işler, büyük kampanyalar yapmışlardır bence. örneğin uzun süre boyunca ayda bir, bir adet aaa oyunu bedava vermiştir. hem oyunları kapıyor, hem de oynamak için origin'e bağlı kalıyor, arada origin'i kurcalıyor, mağazayı geziyordunuz. herkes kazanıyordu.

buradan bedava battlefield 3 dağıtıldı zamanında. daha battlefield 4 yeni çıkmıştı mesela, nostaljik oyun değildi battlefield 3. öyle 24 saatlik veya bir hafta sonu için falan da değil. alıyorsunuz ve sonsuza kadar kütüphanenizde kalıyor oyun. ona rağmen steam'in rakibi falan olabilecek seviyelere gelemediler. daha ne yapsın adamlar?
origin, origin access gibi mükemmel bir sistem barındırmaktadır. bu sistem sayesinde içerisinde battlefield 1, battlefield 4, battlefield 3, fifa 2017, titanfall 2, mass effect : andromeda gibi güncel oyunların yanı sıra eski oyunların da bulunduğu 75' den daha fazla oyunu aylık 4 euro gibi bir fiyata oynayabiliyorsunuz. bu saydıklarıma bakmayın girin kendiniz de kontrol edin:

https://www.origin.com/irl/en-us/store/origin-access/vault-games

lakin benim saydıklarım dışında en az 10-15 efsane oyun var. ben şahsen biraz battlefield 1, bol bol battlefield 4, fifa 17 ve need for speed oynayıp, eşimle de trine serisini bitirip hesabı kapattım. tüm bunlar bana 8 euro, ortalama 40 lira gibi bir ücrete mal oldu. tek oyunda takılı kalmayan kullanıcılar adına oldukça başarılı bir sistem olduğunu düşünüyorum.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler