opera

bilgisayarlarda chrome kadar hızlı çalışmasa da otomatik reklam engelleyicisi ve yan taraftaki durum çubuğu ile diğer web browser'lardan kendini çok iyi bir şekilde ayırmıştır. ancak hız konusunda malesef geri kalmıştır. ancak mobilde operanın üstüne kesinlikte tanımam. hız erişilebirlilik açısından çok kolaylık sağlamıştır. umarım mozilla quantum'u örnek alırlar
chromium temelli web tarayıcısı. daha fazla sayıda sekme açıkken chrome kadar takılma yapmıyor. yüklenen sitedeki video ve resimler çok daha hızlı açılıyor. batery saver ve turbo seçenekleri, dahili vpn'i ve reklam engelleme özelliği eklentiye gerek kalmadan kur çalıştır tarayıcı olmasını sağlıyor.
vpni kullanıcısına büyük rahatlık sağlıyor ama eklenti olarak chorme un çok arkasında malesef.
kendisi çok başarılı bir reklam engelleyici modülüyle gelen ve varsayılan olarak açık konumda geldiği halde adblock kullananların hakkında yorum yapmasını hoş karşılamadığım norveç menşeli tarayıcı. sanılandan daha fazla eklentisi var. araştırmak lazım
chromium temelli, reklam engelleyicisi ve vpn'i otomatik olarak gelen web tarayıcısı.birçok güzel özelliği vardır ancak bence en güzeli kesinlikle vpn'i dir.oldukça hızlıdır, kesintiler yaşatmaz.web browser'da ekstra olarak turbo, battery saver modları da vardır.bunlar için ekstra bir eklenti yüklemenize gerek yoktur.

en beğenmediğim özelliği ise opera'yı sekmeleri kapatmadan kapatırsanız bir dahaki açtığınızda son sekmelerin karşınıza çıkmasıdır.
bir dönem başka tarayıcının yüzüne baktırtmayan ama sonra ram tüketimi arttığı için kullanmayı bıraktığım tarayıcı.

son dönemde ücretsiz ve dahili vpn hizmeti ile bir çok kullanıcıyı kendine çekmeyi başarmıştır.ama bu noktada aklımda büyük soru işaretleri oluşuyor. bir tarayıcı neden büyük maliyetlere girişip ücretsiz vpn hizmeti sunuyor? zaten kullanıcıların bilgilerini iznimiz dışında bi güzel topluyorlar biliyoruz,tamam. ama vpn neden? babamızın oğlu değil ki "aman kimse internetsiz kalmasın" diye bize güzellik yapsınlar. dünyada yaygınlaşan internet yasakları kaynaklı mağduriyet üzerinden epey kullanıcı kazandığını düşünüyorum opera'nın.

gerçekten aşırı gerekmedikçe vpn kullanmayan ve kimseye tavsiye etmeyen birisi olarak, operaya artık şüpheyle yaklaşıyorum. tüm trafiğimi neden ne idüğü belirsiz sunucular üzerinden geçireyim? opera vpn eklentisi sürekli açık değil, dilerseniz kapatabiliyorsunuz biliyorum ama yine de işkillendim ben.
bu tarayıcıyı keşfettikten sonra chrome benim için 2. plana itilmiştir. hem arayüzü hem hızı hem sunduğu rahatlık bakımından kesinlikle ne apple in safarisi ne google in chrome u bu tarayıcıya rahip olamaz kanaatindeyim.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler