opera vpn

(bkz:vpn) kullanımı kolay olan ücretsiz bir vpn programıdır.

diğer muadili vpn programlarına göre çok çok daha iyi.

diğer vpnlerde yaşadığımız bağlanma problemi, yavaşlık gibi sorunlarla karşılaşmadım hızlı ve güvenilir program

google play store`dan indirip kullanmaya başlayabilirsiniz
opera tarayıcılarda da bulunan vpn servisi. hiçbir ek uygulama veya eklenti indirmeden, ayarlardan, hatta adres çubuğunun yanından, tek tuşla açıp kapatabilirsiniz.

bedava bir hizmet olduğunu göz önünde bulundurmak lazım performansı hakkında yorum yaparken. pek hızlı olduğunu söylemek zor ama yavaş da değil kesinlikle. kesintisiz 1080p video izleyebiliyorsunuz desem aşağı yukarı anlarsınız seviyesini. indirmelerde o kadar parlak değil ama bu devirde kim kime bağlantınızın %100'ü hızda download-upload yapabileceğiniz seviyede vpn'i bedavaya veriyor ki?

yalnız pek stabil değil, bazen çöker ve saatlerce bağlanamazsınız. o bir eksidir.
kullanilmasini guvenli bulmadigim vpn hizmeti.

bilisim sektorunde soyle bir laf vardir, eger bir urune para vermiyorsaniz, urun sizsinizdir. bu tip ucretsiz vpn hizmetleri yerine, yilda 30-40 dolarlik gayet ise yarayan vpn servisleri var. 30-40 dolar kar edecegim diye guvenliginizj riske atmayin bence.
ülkemizdeki efsane engeller sayesinde düştüğümüz, her siteye girmeyi sağlayan standart bir program.

herkes övüyor diye hususi opera indirip kurdum. sonu hüsran...

aşırı derecede yavaş. aynı anda 2 sitede dolaşmak imkansız. sadece tek siteyi bile yüklemiyor.

youtube sitesinde bizzat denedim. kenardaki videoların görsellerini yüklemesi bile eziyetken, izlemek istediğiniz videoya sıra gelemiyor.

windscribe varken bunu kullanmak hatadır.
android de uygulaması ile ücretsiz güvenlik sağlayan vpn dlr. pc dekinin aksine opera browser içinden calistirilmayip ek uygulama olarak çalışması gerekmektedir. basit arayüzü sayesinde gayet kullanışlı olup ise yaramaktadır. internet ortamında gizlilikten bahsetmek biraz zor olduğu için hiç bir programa tam olarak guvenmemenizi oneririm. sadece wikipedia gibi ülkemizden girilmesi engelli olan sitelere girmeniz konusunda yardımcı olur. ınternetin ülkelerdeki boğaz köprüsünün başında duran kişi ve kurumların yeteneğine göre sadece o ülkelerde görünmez olmanız başka ülke ve kurumların sizi görmediği anlamına gelmez. yani karşınızda ki kameradan gizlenirken arkadan ya da başka yerdeki gözlerden kaçmak mümkün mü bunun için çok ciddi bilgi birikimine sahip olmalısınız ;)

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler