opel tigra

maalesef kötü bir şana sahip olsa da konfor bakımından zamanının çok ilerisinde bir otomobil modeli. 105 beygir güç üreten motoru ve iki kapı sportif görünümü ile abs, ebs gibi donanımları ile fiyatına göre oldukça lüks bir araçtı. ancak günümüzde oldukça tutulsa da kötü şöhrete sahip olmuştur.
ülkemizde bir dönem çok meşhur olan otomobil. bazı yörelerimizde kullanıcı profiliyle ilgili kötü bir şöhret oluştuysa da 90'lı yıllarda ülkemiz piyasasına da giren roadster tipi, ortamlarda lüks spor araba diye satılabilecek araçlar içinde fiyat/performans olarak iyilerden biriydi.

ilginç bir özelliği, çok farklı ve alışılmışın dışında renk seçeneklerine sahip olmasıydı. tasarımının yanısıra bu özelliğiyle de dikkat çekerdi.
arkadaşlar açık açık söyleyememiş ben söyleyeyim, ülkemizde travesi arabası olarak bilinir. en az 3-4 kere bu önermenin doğruluğunu destekleyecek sürücü kombinasyonu ile gördüğüm için bu şöhretinin haklı bir şöhret olduğunu ifade edebilirim.

onun dışında tasarımı gerçekten güzel bir arabadır.

not: travesti değilim. tigra'm yok.
parça bulma sıkıntısı mevcut tigra'larda. tip olarak sportif olabilir ama ben önermiyorum. bir kaç kere sürüş imkanım oldu.
bence opel'in en kötü modellerinden birisi.corsa gibi sorunlu bir araç denilebilir. eğer ne olursa olsun uğraşırım diyorsanız neden olmasın... ayrıca bu tip araçların sürücüleri çoğu zaman aracı kırıcı kullandıklarından; bu tip araçların 2.el alınması çok risklidir.
istatistiklere göre en çok kaza yapan araç bu . daha kaza yapmayanina rastlamak zor. bence muhendislik anlaminda bir takim sikintilari var. opel tigra kazalari diye aratmanizi oneriyorum almayi dusunen arkadaslara .

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler