oneplus

o malum saçma sağan güvenlik açığı olayı ile kullanıcılarının telefonlarını resmen hack'ırlara hediye eden firmadır. gözümde hiçbir güvenilirliği kalmamıştır. isterse 100 liradan telefon satsın....
çin merkezli akıllı telefon üreticisi firma. kısa zaman önce türkiye'ye de girmiş ve ürünleri bol bulunmaya başlamıştır. kullanıcılarının çok detaylı analitik bilgilerini toplayan bir uygulamayı tüm ürünlerine yerleştirmişlerdir. diğer firmalar da bunu yapıyor olabilir tabii ama, bunlarınki açığa çıkmıştır.
çinde kurulmuş hong kong merkezli telefon üreticisi firma. firma zaten çok çok az bi piyasa değerine sahipti çıkan güvenlik sorunları ve bilgi hırsızlığından dolayı insanların güvenini kaybetmiştir. bi yazarımızın dediği gibi 100 liraya verseler bile almayın, başınızı ağrıtabilir güvenlik sorunları çünkü bunlar önemli sorunlar.
yıllar önce zamanında bu adamlar ile iş görüşmesi yapmıştım. hatta irc üzerinde mobil device tasarım konusunda bir online interview de yapmış sonra iyi geçmiş ancak ben cesaret edememiştim. ne bilirdim ki bu kadar popüler olacağını gerçi çin hong kong piyasası öyle stable bir piyasa değil bir bakıyorsun çat bir gecede 80 nokia 81 motorola 82 oneplus.

yine de ürünleri güzel ve kalitelidir. yani bunu geliştirmekle uğraşan amcalar eski maemo'cular.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler