oneplus 5

oneplus'ın amiral gemisi telefonu.fiyatının hakkını veren ender telefonlardandır.öncelikle donanım özelliklerini sayarsam telefon 5.5" 1080p çözünürlükte ekrana sahip.gücünü snapdragon 835 ten alan telefonun 8 gb ana belleği (ram) bulunuyor.telefon çift arka kameraya sahip (16 mp ve 20 mp) ön kamerası ise 16 mp.bataryası ise 3300 mah den oluşuyor.

telefon hakkında konuşacaksak önce fiyatını belirtmek gerekiyor.telefon internet üzerinden 2480-2600 tl arasında bulunabiliyor.2500 tl ye 8 gb ram e sahip, snapdragon 835 işlemciye sahip, çift arka kameraya sahip (oldukça kaliteli kameralar) ön kamerası oldukça kaliteli bir telefon bulmak neredeyse imkansız.

bataryasına gelirsek ise 1 günü rahatlıkla çıkarır.yoğun kullanımda yine günü kurtarır.eğer alacağınız telefon için 2500 tl lik bir bütçeniz varsa kesinlikle bu telefona bakmalısınız.
evet özelliklerinin amiral gemilerinden aşağı kalır yanı yok hatta bazı amiral gemilerini tokatlar bile (bkz:lg g6).ancak ekranın ters yerleştirilmesi sebebiyle "jelly effect"denen görsel bir sorunu vardır.ekranı yukarı aşağiı kaydırıldığında jölemsi bir titreme oluyor.bu konuda hassas olanlar için sorun teşkil etsede 2200 liraya alınabilecek en iyi telefonlardan biri,belkide en iyisi.ayrıca kamerada ois yok ama bunu eis adı verilen yazılımla-ilk zamanlarda verimli değildi,üncellemelerle hallettiler.-
son sorunu da tasarımı.masaya koyduğunuzda oneplus markasını bilmeyenler tarafından "çakma iphone mu aldın" gibi sorulara maruz kalabilirsiniz.çünkü tasarımı nerdeyse iphone 7plus'la aynı.
jelly effect denilen muhabbetin üretilen ilk seriler dışında hiç bir serisinde olmayan telefon. yaklaşık 2 ay önce tedariçki aracılığıyla 2400 tl'ye aldım ve şuan yapabileceğim tek yorum muhteşem bir makina olduğudur.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler