offensive combat: redux

three gates ab firmasının çıkardığı fps oyunu. oyunun ilk versiyonu olan offensive combat, browser üzerinden unity web player üzerinde oynanabiliyordu ve kendi döneminde hatrı sayılır bir kitleye sahipti. ancak şirket oyunu kapattı ve bu yıl yeniden offensive combat redux ismiyle piyasaya sürdü.

ilk versiyonuna göre daha kaliteli grafikler ve steam üzerinden erişilebilirlik özellikleri göze çarpsa da beklenen etkiye ulaşamayan oyunun bu başarısızlığının sebebi olarak fiyatı gösterilebilir. dünyada en fazla oynanan oyunlardan biri olan pubg'nin 69tl olduğu bir ortamda bu tip adı pek duyulmamış bir oyunun 55tl'ye satılması, ister istemez kullanıcıları uzak tuttu.

düzeltme: oyunun güncel fiyatı 18.50 tl imiş. 55tl ilk çıkış fiyatıydı. satılmayınca düşürmüşler muhtemelen.

oyunun kapalı beta dahil bir çok sürümünü oynamış ve test etmiş biri olarak, gayet eğlenceli ve zevkli bir oyun diyebilirim. özellikle rakibi öldürdükten sonra yaptığınız "pwn" hareketleri başlı başına eğlence malzemesi. zira tavuk gibi gıdaklamaktan, bruce lee hareketleri yapmaya, maymun dansı yapmaktan (afedersiniz ) osurmaya kadar bir çok alay edici ve rakibi kızdırıcı hareket mevcut.

oyundaki silahlar oyun içinde kazanılan parayla geliştirilebiliyor ve iyileştirilebiliyor. şarjör kapasitesi, dürbün mesafesi, stabilite vs. gibi özellikleri oyuna ilk başladığınızda bulunmayan silahlar, ilerledikçe gelişiyor ve vuruş başarınızı arttırıyor.

yine karakterinizin görünümünü oyun içinde kazanılan parayla değiştirebiliyorsunuz. bu alanda da çok eğlenceli karakter tasarımları yapmanız mümkün.

haritalarının tasarımı ise şahsen en sevdiğim güzelliği oyunun. gerçekten çok farklı mekanlar tasarlamışlar.

dönem dönem üretici firma oyunu ücretsiz hediye ettiği için takip edip ücretsiz bir steam key elde edebilirsiniz.

oyunun steam linki;
http://store.steampowered.com/app/622170/Offensive_Combat_Redux/

oynanış videosu:

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler