nxt

aralık 2013'te piyasaya sürülen, zaman zaman altcoinlerde sıkça görülen sıçrama ve inişler görülse de, bilhassa 2017 mayıs ayından itibaren büyük bir yukarıya doğru ivme kazanmış altcoin.

mayıs 2017'de 0.015 değerinde olan bu altcoin dün itibariyle 0.40 seviyelerini görerek istikrarlı bir yükseliş göstermiş ve aynı ölçüde de market hacmini genişletmiştir. btc karşısında bu hafta içi yaşanan büyük dalgalanmaya rağmen güçlenerek çıkan ve hala değer kazanan nadir bir coin olarak, piyasa hacmiyle gelecekte de aynı kazancı gösterebileceğine dair izlenim vermektedir.
bugün poloniex üzerinden bir miktar aldığım coindir, gelecekte son zamanlardaki gibi katlanarak artmasını umut etmekteyim ancak bu platform risklidir ve risk alabilecek durumda olmak gerekir, dolayısı ile yatırım tavsiyesi değildir.
nxt coin 29 aralıkta havadan coin dağıtacağını açıklamıştır. bu tarihe kadar yükselmesi muhtemeldir. çünkü havadan nxt kazanmak isteyen birçok yatırımcı nxt alacaktır. bu da nxt coinin yükselmesine neden olacaktır.

ama dikkat etmek gereken nokto 29 aralıktan sonra herkes kazandığı nxt coinleri satacağı için dump olacaktır. bu nedenle satılacak yeri iyi bilmek gerekir.
beklendiği üzere aralık ayının son haftasındaki zorlama yükselişi, sürekli satımlarla durmuş ve nihayetinde 0,60 dolar seviyesine kadar gerilemiştir. yılbaşından bu yana 0,60-0,69 bandında seyrediyor olmasıyla stabil bir görünüm çizen bu altcoin'den piyasada 998,999,942 adet bulunması, şimdi bir miktar alıp uzun uzun aylar boyunca bekleyenleri sonrasında sevindirebilir. ancak herhangi bir yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte yatırımların ana noktası olmaması gerektiğini de söyleyebilirim.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler