nvidia geforce gtx 1050

nvidia'nın 10 serisi grafik birimi ailesinin giriş seviyesi grafik birimi.kendileri pascal mimariyle üretilmiş olup 2gb gddr5 belleğe sahiptir.ayrıca giriş seviyesinde olmasına rağmen oyunların çoğunu yüksek ayarlarda rahat bir şekilde çalıştırabilmektedir.mesela gta 5 adlı oyunda yüksek ayarlarda 1080p çözünürlükte ortalama 75-80 fps arası alıyor.playerunknown's battlegrounds adlı oyunda düşük ayarlarda 1080p çözünürlükte ortalama 55-60 fps alıyor.
fiyatına gelirsek vatan gibi mağazalarda 635 tl ye bulabilirsiniz.internet üzerinden daha da ucuza alabilirsiniz.
pubgde 60 fps vermesi imkansıza yakın karttır.üzerine bir miktar para koyup 1050 ti tercih edilmesini tavsiye ederim.
1050 ,gtx 1050tı modeline göre daha alt segment bir kart olmasına karşın, online oyunları üst ayarlarda, yeni nesil yüksek işlem gücü gerektiren oyunları ise orta-üst ayarlarda oynamamış izin veriyor.
1080p çözünürlükte oyunlar oynayan insanlar için fiyat performansı kartıdır. kişisel olarak dota 2 de ortalama 100 fps alıyorum.(vulkan api desteği ile) alırken beklentim düşüktü, ama fazlasıyla karşıladı.
coin dünyasında olanlar mining/kazım işleminin ne anlama geldiğini bilirler. benimde vaktiyle mining adına almak istediğim kart. şuan ki hash gücü kazılacak coine göre değişse de monero da ortalama 600hs gücünde kazım yapabileceğiniz oyun ve grafik tatminkarliği açısından gayet kullanılabilir kart.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler